Про дорослішання медіа України на 28 BookForum

Про дорослішання медіа України на 28 BookForum

У Медіакластері 28 BookForum дискутуватимуть про журналістику незалежної України та розкриють медійну ретроспективу за 30 років. Кураторка кластеру Єлизавета Кузьменко — національна консультантка медійних та гендерних проєктів Ради Європи в Україні, координатора проєктів ОБСЄ в Україні.


"У 2021 році ми святкуємо 30-ліття незалежності нашої держави, 30-ліття свободи медіа. За цей час ми не побудували вільний медіаринок, але зберегли журналістику як професію. Попри часткову втрату довіри аудиторії, комунікація без участі журналіста є нічим іншим ніж потоком нефільтрованої інформації. Водночас журналісти й редакції мають не виконувати роль ретрансляторів повідомлень, а інформувати свою аудиторію повною мірою, щоби ті приймали власні поінформовані рішення, — підкреслює Єлизавета Кузьменко. — Андрій Куликов в книзі «Мені погано, коли я мовчу. Журналістика незалежної України: інтерв’ю відомих медійників» авторки Олени Холоденко сказав: «Журналістська діяльність «не місія — функція. Тому що місію можна визначити і думати про те, що “колись ми її виконаємо”. А є функція, яку ти виконуєш щодня».


Севгіль Мусаєва в цій же книзі: «…Люди перестали усвідомлювати різницю між тим, що висвітлюють професійні медіа, й тим, що подають соцмережі. І медіа теж у цьому винні… Тренд журналістики майбутнього — це вибудовування горизонтальних стосунків із читачем. Бо ми втратили ореол експертності. Ми втратили монополію на поширення інформації, на правду. Тому маємо змінити свої підходи до роботи».


Разом ми подивимося на медійну ретроспективу України у 30-ть років. Поставимо такі  запитання та спробуємо відшукати на них відповіді: Яким є шлях дорослішання для медійної спільноти України? Чи може існувати справжня «четверта влада» в умовах, коли перша, друга і третя часто імітують своє призначення? Якою сьогодні є функція української журналістики та окремого журналіста зокрема? Як почати процес вибудовування горизонтальних стосунків з читачем? Про це і більше поговоримо у межах Медіакластеру".


Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.

Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу.


Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів