Вірші з 5 країн світу та сучасна музика – у Львові відбулась “Ніч поезії та музики non-stop”
У Львові відбулась традиційна “Ніч поезії та музики non-stop” – один з найпопулярніших заходів Львівського міжнародного BookForum. “Ніч поезії та музики non-stop” – це поєднання найкращої поезії учасників 28 BookForum з прогресивною музикою відомих українських гуртів. Цього року на “Ночі” читали вірші поети та поетеси з Австрії, Великої Британії, Словаччини, України та Швеції.
Відкрила подію українська поетеса Любов Якимчук. Любов – Лауреатка премії американського фонду Ковалевих в номінації «Поезія», Нью-Йорк, авторка книжки “Абрикоси Донбасу”. А першим музичним гуртом на сцені став інді-фольк дует Zapaska. Дует тяжіє до фольктроніки та дрім-попу, він звучав на сценах багатьох мультижанрових фестивалів: Pohoda (SK), Waves Vienna (AU), United Islands (CZ), Atlas Weekend (UA), Zaxid (UA) та ін.) Альбоми дуету – в списках кращих релізів 2014 і 2016 років за версіями різних музичних видань.
Цього року свої вірші на Ночі поезії та музики читали українські поети: Олег Каданов, Катерина Калитко Олена Степаненко, Сергій Прилуцький, Алла Євтушенко та Богдан-Ігор Горобчук. А також сучасні європейські поети. Це Йоланда Аврора Бом Рамірес, що руйнує стереотипи ідеалів та гендерних ролей (Швеція). Адам Горовітц, чиї вірші критики називають тактичними та тактильними (Велика Британія). Аґда Баві Пайн, чий роман ліг в основу одного з найпопулярніших фільмів Словаччини (Словаччина). Та Рената Айхінґер, яка помічає кожну деталь, що перетворює її вірші на справжній театр (Австрія).
Окрім поезії звучала і музика. «Хамерман Знищує Віруси» вражали різноманітністю пісенного матеріалу на перетині музики, концептуального арту та театру. За межі музичних жанрів підносив BRAT – музичний проєкт поета Григорія Семенчука, що поєднує експериментальний хіп-хоп, електронну музику та іронічне коментування дійсності.
Як відбувається взаємопроникнення музики та поезії демонстрував на сцені проєкт «Пришестя» Юлії Мусаковської та Михайла Балога aka MANU. Юлія — поетка та перекладачка, авторка п’ятьох книжок. Найновіша з них — «Бог свободи» (2021), тексти з якої звучали у перформансі. Михайло — джазовий саксофоніст та музичний експериментатор, засновник та автор методик Vedel School. Його проєкти дивують неординарністю та виходять за рамки якогось певного стилю.
Завершив “Ніч поезії та музики non-stop” гурт “Пиріг і Батіг”. Цей музично-поетичний проєкт налаштований на популяризацію мови Краю за допомогою музики і поезії. У Львові гурт презентував твори Павла Тичини та Богдана-Ігоря Антонича.
Партнери Ночі музики та поезії non-stop: фестиваль Respublica, Versopolis. Інформаційний музичний партнер: LiRoom.
Нагадаємо, що наймасштабніша культурна подія України 28 BookForum відбувається у Львові онлайн та офлайн. Програма фестивалю налічує 160 подій, понад 250 учасників, зокрема — 25 іноземних авторів з 21 країни світу. Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua. Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.