На 28 BookForum презентували латиноамериканську літературу

На 28 BookForum презентували латиноамериканську літературу

18 вересня на 28 BookForum презентували сучасну латиноамериканську літературу. Попри популярність іспанської мови як світової література Південної Америки лишається маловідомою для українських читачів.


«В Іспанії зосереджено лише три чверті іспаномовного населення світу, решта ж перебуває за її межами. Дуже дивно, що іспаномовну література не парекладають надто активно, і що українському читачеві відомі 5-6 авторів, переважно представники епохи буму», - підкреслив доктор філологічних наук, іспаніст, літературний критик Олександр Пронкевич.


«Якщо іспаномовна література - це такий собі воєнний туман, який хоч потрохи розвіюється, то португаломовна - цесуцільний морок. Приємно запалювати в ньому зірки. Вихопивши шматки цих літератур, представлені в перекладах літератури Південної Америки, неможливо усвідомити усю її розкіш і вишуканість. Саме тому наше завдання - перекладати різні її зразки, класичні й експериментальні», - підкреслив поет і перекладач Олексій Шендрик.


В цей день презентували роман чилійського автора Хосе Доносо «Розпутний птах ночі» у перекладі Олексія Шендрика, який розкриває мотиви соціального антагонізму і психічної одержимості; художню історію життя колумбійського лікаря та громадського активіста Ектора Абада Ґомеса, написану його сином Ектором Абадом Фасіолінсе і видану під назвою «Ми забуття, яке настане» у перекладі Анни Марховської; роман бразільського автора Жуакіна Марії Машаду де Ассіса «Дон Кажмурру» у перекладу Олексія Шендрика, який, окрім основної сюжетної лінії про любов і ревнощі має другу, розгадати яку має сам читач.


«Спільними, але представленими у різний спосіб у творах є теми старіння й пам’яті. Це відбувається тому, що тема старіння тригерить нас у книжках, а тема пам’яті дає можливість продовжити себе, жити вічно через свої роботи й тексти», -  підсумувала співзасновниця та головна редакторка Видавництва «Компác» Марина Марчук.


Нагадаємо, що записи подій 28 BookForum  доступні онлайн безкоштовно на сайті bookforum.ua. Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.