Чи існує репутація на книжковому ринку? На 28 BookForum презентували результати дослідження
На 28 BookForum презентували результати дослідження про репутацію на книжковому ринку.
Учасники події: Артем Захарченко, письменник, журналіст і редактор, медіа-аналітик, викладач; Олена Захарченко, авторка шести книжок містично-етнічної прози – «Чари», «Юрба», «Вишивані гарбузи», «Брат-і-сестра», «Дівчинка з химерами», «Сім воріт», та казкової повісті для дітей «Хутір»; Роксолана Авраменко, дослідний теми сторітеллінгу, пропаганди, поширення інформаційних криз, активна читачка та спостерігачка книжкового ринку з часів «Бу-Ба-Бу».
Про етапи й результати дослідження говорили Артем Захарченко, Олена Захарченко і Роксолана Авраменко. Дослідження проводили за ґрант Українського культурного фонду.
"За час роботи ми зрозуміли, що великі видавництва не вміють комунікувати з аудиторією", - каже Артем.
Він пояснює, що часто на чолі компаній-лідерів ринку стоять харизматичні власники, які й ведуть комунікацію, проте вони не завжди вміють робити це правильно.
Артем Захарченко: "Ми зрозуміли, що великі видавництва не вміють комунікувати з аудиторією. У піарників є приказка: якщо настала криза, забери телефон у свого начальника. Часто харизматичний власник комунікує напряму, але не завжди знає, як робити це правильно".
Одну з ключових ролей у питаннях репутації видавництва відіграють соцмережі. Про це говорила Олена Захарченко на прикладі кейсу видавництва "Фоліо". "На захист "Фоліо" був написаний один пост, який майже не розійшовся в мережі", - розповідає вона. Саме тому "Фоліо", за її словами, запам'ятається як видавництво, яке робить неякісні переклади.
Під час дослідження з'ясували, що питання відповідальності й репутації видавництва входить у першу трійку ознак, за якими обирають книги представники фокусних груп.
Записи подій 28 BookForum — доступні онлайн безкоштовно на сайті bookforum.ua.
Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.