Форум видавців продовжує серію інтерв’ю із молодими видавництвами. Про свої книжкові плани уже розповіли чотири із них. «Nebo BookLab Publishing» молоде видавництво, що спеціалізується на арт-виданнях для дорослих та дітей. У інтерв’ю головний редактор видавництва Світлана Привалова розповіла про підсумки минулого року та цілі на 2018 книжковий рік.
«Nebo BookLab Publishing» 2017:
17 найменувань
Сумарний наклад 32 тисячі
7 видань двомовні
Найпопулярнішими позиціями були :
Ельке Хайденрайх «Неро Корлеоне. Історія одного кота»;
Серія «Міранда» Ітзіари та Хохе Міранда про видатних жінок («Фріда», «Коко», «Амелія»).
Коли виникло видавництво «Nebo BookLab Publishing», чому своєю нішею обрали саме арт-видання та візуальну книгу?
Видавництво «Nebo BookLab Puslishing» виникло у грудні 2015 року на базі арт-галереї «Nebo». Вибір цього ринкового сегменту - арт-видання та візуальна книга, відповідно, дуже логічне. Це поєднання галерейного досвіду та літературних смаків. А там на межі – утворюється книга, яка має бути і естетично доладною, і мовити про гуманізм.
Які тенденції на книжковому ринку Ви виділяєте? У чому полягає специфіка роботи із арт-виданнями?
Серед тенденцій бачимо, що видавничий перелік фемінізується. Якщо говорити про тематичний аспект. У повітрі все більше говорінь і планів на видання книжок про жінок. Колеги оголосили про плани на цей рік, тому можна ними підтверджувати цю тенденцію. А то подивишся перелік, - який не подивишся зрештою, - жінка лишається якось осторонь. Серед Нобелівських лауреатів з літератури, наприклад, так повновагомо переважають чоловіки. А як же ми? Чи, як класик писала, якими нас прагнете? Та все актуальніше стає – «це зробила вона». Як однойменне видання, яке готують наші колеги.
Якщо говорити про технічні особливості – тут все грає на користь співдії з ілюстрацією. Процес співтворчості між текстом та картинкою. Таких видань теж достатньо. І це теж стає тенденцією.
А специфіка роботи з арт-буком вкладається в кілька позицій – це гарний книжковий смак (щоб сформувати концепцію видавництва), талановитий дизайнер у команді та неповторні (от саме від слова – не повторити) ілюстратори та художники.
Все частіше українські видавці звертаються до електронних книг. Чи не планує «Nebo BookLab Publishing» випускати і електронні версії своїх видань?
Поки ми гортаємо книги. Адже гортати арт-бук – це ж багатокомпонентний процес задоволення. Тому – хай живе фізична книга. Про електронний вимір – поки не думаємо.
Вже невід’ємною частиною промоції книжки є її активне поширення у соцмережах, відеогляди, буктрейлери. Як Ви плануєте свою промоцію як молоде видавництво?
Ми використовуємо такі діджітал інструменти. Є у нас і книжкові блогери. Ми готуємо з ними випуски «Читацький щоденник». Настя Лукінова розповідає про дитячу літературу, а Марина Лукінова – про підліткову. Час від часу Юлія Лактіонова та я – теж розказуємо про різних авторів та різні видання. І буктрейлер ми випускали минулорічно до книги «Чи скучила за мною твоя борода?» К. Т. Хао. Чоловіки різних професій читали цю дитячу історію. Тепер - далі більше. Просто, на щастя, ідей стільки, що лише встигай їх реалізовувати.
Які видавничі плани на 2018 рік? Які великі цілі ставите перед собою на найближчі 3-5 років?
Видавничий план на 2018 рік дуже щільний. Найбільше очікування і звершення видавничого кроку тривалістю всього у два рочки – це видання британського супер популярного (принаймні закордоном) письменника Філіпа Пулмана. З тетралогії «Саллі Локгард» будемо на Книжковий Арсенал читати вже «Рубін в імлі» - першу частину.
Коротенькі, але такі неймовірні історії «Мій друг кит» Бенджі Девіса та «Білий лев» Джима Хелмора та Річарда Джонса – теж підуть у світ. Вони, до речі, теж знані і популярні. Крім того, триватимуть пригоди норвезької сім’ї у межах арт-детективів Бйорна Сортланна. Там одинадцятирічний Девід їздить із рідними до різних країн і втрапляє у якісь авантюри. Це підліткова література.
Продовження серії «Міранда» - це серія про видатних жінок. Так от у ній з’являться нові імена. Та і ще, справді, багато іншого.