Арт-видавництво "Nebo BookLab Publishing": "Специфіка роботи з арт-буком вкладається в кілька позицій – це гарний книжковий смак, талановитий дизайнер та неповторні ілюстратори та художники"

Арт-видавництво "Nebo BookLab Publishing": "Специфіка роботи з арт-буком вкладається в кілька позицій – це гарний книжковий смак, талановитий дизайнер та неповторні ілюстратори та художники"
Форум видавців продовжує серію інтерв’ю із молодими видавництвами. Про свої книжкові плани уже розповіли чотири із них. «Nebo BookLab Publishing» молоде видавництво, що спеціалізується на арт-виданнях для дорослих та дітей. У інтерв’ю головний редактор видавництва Світлана Привалова розповіла про підсумки минулого року та цілі на 2018 книжковий рік.       

«Nebo BookLab Publishing» 2017:

17 найменувань Сумарний наклад 32 тисячі 7 видань двомовні Найпопулярнішими позиціями були : Ельке Хайденрайх «Неро Корлеоне. Історія одного кота»; Серія «Міранда» Ітзіари та Хохе Міранда про видатних жінок («Фріда», «Коко», «Амелія»).

Коли виникло видавництво «Nebo BookLab Publishing», чому своєю нішею обрали саме арт-видання та візуальну книгу?

Видавництво «Nebo BookLab Puslishing» виникло у грудні 2015 року на базі арт-галереї «Nebo». Вибір цього ринкового сегменту - арт-видання та візуальна книга, відповідно, дуже логічне. Це поєднання галерейного досвіду та літературних смаків. А там на межі – утворюється книга, яка має бути і естетично доладною, і мовити про гуманізм.

Які тенденції на книжковому ринку Ви виділяєте? У чому полягає специфіка роботи із арт-виданнями?

Серед тенденцій бачимо, що видавничий перелік фемінізується. Якщо говорити про тематичний аспект. У повітрі все більше говорінь і планів на видання книжок про жінок. Колеги оголосили про плани на цей рік, тому можна ними підтверджувати цю тенденцію. А то подивишся перелік, - який не подивишся зрештою, - жінка лишається якось осторонь. Серед Нобелівських лауреатів з літератури, наприклад, так повновагомо переважають чоловіки. А як же ми? Чи, як класик писала, якими нас прагнете? Та все актуальніше стає – «це зробила вона». Як однойменне видання, яке готують наші колеги. Якщо говорити про технічні особливості – тут все грає на користь співдії з ілюстрацією. Процес співтворчості між текстом та картинкою. Таких видань теж достатньо. І це теж стає тенденцією. А специфіка роботи з арт-буком вкладається в кілька позицій – це гарний книжковий смак (щоб сформувати концепцію видавництва), талановитий дизайнер у команді та неповторні (от саме від слова – не повторити) ілюстратори та художники.

Все частіше українські видавці звертаються до електронних книг. Чи не планує «Nebo BookLab Publishing» випускати і електронні версії своїх видань?

Поки ми гортаємо книги. Адже гортати арт-бук – це ж багатокомпонентний процес задоволення. Тому – хай живе фізична книга. Про електронний вимір – поки не думаємо.

Вже невід’ємною частиною промоції книжки є її активне поширення у соцмережах, відеогляди, буктрейлери. Як Ви плануєте свою промоцію як молоде видавництво?

Ми використовуємо такі діджітал інструменти. Є у нас і книжкові блогери. Ми готуємо з ними випуски «Читацький щоденник». Настя Лукінова розповідає про дитячу літературу, а Марина Лукінова – про підліткову. Час від часу Юлія Лактіонова та я – теж розказуємо про різних авторів та різні видання. І буктрейлер ми випускали минулорічно до книги «Чи скучила за мною твоя борода?» К. Т. Хао. Чоловіки різних професій читали цю дитячу історію. Тепер - далі більше. Просто, на щастя, ідей стільки, що лише встигай їх реалізовувати.

Які видавничі плани на 2018 рік? Які великі цілі ставите перед собою на найближчі 3-5 років?

Видавничий план на 2018 рік дуже щільний. Найбільше очікування і звершення видавничого кроку тривалістю всього у два рочки – це видання британського супер популярного (принаймні закордоном) письменника Філіпа Пулмана. З тетралогії «Саллі Локгард» будемо на Книжковий Арсенал читати вже «Рубін в імлі» - першу частину. Коротенькі, але такі неймовірні  історії «Мій друг кит» Бенджі Девіса та «Білий лев»  Джима Хелмора та Річарда Джонса – теж підуть у світ. Вони, до речі, теж знані і популярні. Крім того, триватимуть пригоди норвезької сім’ї у межах арт-детективів Бйорна Сортланна. Там одинадцятирічний Девід їздить із рідними до різних країн і втрапляє у якісь авантюри. Це підліткова література. Продовження серії «Міранда» - це серія про видатних жінок. Так от у ній з’являться нові імена. Та і ще, справді, багато іншого.