Історія створення відомого французького коміксу «Щоденники Вишеньки»

Історія створення відомого французького коміксу «Щоденники Вишеньки»

У п’ятницю, 20 вересня, у книгарні «Книжковий Лев» пройшла презентація французького коміксу «Щоденники Вишеньки» від Ірини Олешко. В Україні цю історію публікує та розповсюджує видавництво «Наша Ідеа». Навесні вийшов перший том, а згодом планується видання другого. За словами пані Ірини, другий том є дуже зворушливим і пробиває на сльозу.

«Щоденники Вишеньки» - це історія про маленьку дівчинку, якій десять із половиною років. Вона мріє стати письменницею та розповідає читачеві різні історії зі свого життя. Вишенька любить спостерігати за людьми та уявляти їхнє життя. Ще з дитинства, її творча душа бажає розкривати найпотаємніші секрети людей, адже так їй краще їх зрозуміти.

У коміксі присутні ще багато цікавих героїв, а саме:

  • кохана матуся Вишеньки, що заохочує її писати;
  • добра знайома дівчинки – самотня старша жіночка Анабель Садовська;
  • подружки дитинства – Ліна та Еріка;
  • пан «Загадкін», таємницю якого Вишенька понад усе бажає розкрити.

Авторами коміксу є письменник та сценарист Жоріс Шамблен та художниця-іллюстраторка Орелі Нейре. Ця графічна історія складається з чотирьох основних томів та одного додаткового. Все почалося із того, що в Жоріса з’явилася цікава ідея для коміксу, і він почав шукати талановитого ілюстратора для її реалізації. Так він знайшов Орелі, яка любила малювати з самого дитинства і швидко погодилася працювати над цим масштабним проектом.

Жоріс та Орелі планували зобразити Вишеньку не як «тендітну принцесу», а як справжню, реалістичну дівчинку, яка понад усе любить пригоди та має різнобарвне дитинство, наповнене враженнями. Їхньою метою було змусити читачів впізнати себе в образі героїні. Автори довго працювали над пошуком її образу – вони перебрали безліч варіантів, і в результаті зупинилися на тій Вишеньці, яку французькі діти вже добре знають та люблять. Цікавим фактом є те, що ідея з капелюхом Вишеньки навіяна фільмами про Індіану Джонса!

Головними цінностями коміксу є доброта, ніжність, вміння слухати і не докоряти. Сьогодні, основною аудиторією «Вишеньки» є дівчата від 8 до 12 років, проте хлопці та дорослі також полюбляють цю історію. Для авторів одною з основних цілей є те, щоб комікс сприймався легко. Жоріс і Орелі вкладають багато зусиль в роботу над графічною історією: потрібно і обговорити сюжет, і зробити скетчі сцен. Але результат того вартий, адже сьогодні «Вишеньку» читають не лише у Франції, а і у багатьох інших країнах, до яких нещодавно завдяки видавництву «Наша Ідеа» доєдналася і Україна.

Наприкінці зустрічі, гостей чекали приємні сюрпризи від Ірини Олешко та видавництва. Cеред них була закладка у вигляді пір’їнки, що є одним із символів коміксу про Вишеньку. Гості залишилися задоволені. Деякі батьки навіть забажали придбати книжку для своїх дітей, адже малеча обожнює читати веселі і кольорові комікси, героїв яких можна зрозуміти і полюбити всім серцем.

Автор - Стець Регіна, світлини - фотоагентство LUFA