Карантинні читання: 10 книг, які ви могли пропустити у паніці

Карантинні читання: 10 книг, які ви могли пропустити у паніці

Кінотеатри, музеї та мистецькі центри закриті на невизначений термін. Увесь світ вчиться працювати з дому та жити в онлайн-режимі. Здається, кращої нагоди, щоб перечитати всі заплановані книги, і не придумаєш.

У підбірці видання, атмосфера яких допоможе відволіктись від тривожних новин та трохи відпочити від напруженої реальності під час карантину.

Планета Pixar. Моя неймовірна подорож зі Стівом Джобсом у створення історії розваг/#книголав

«Планета PIXAR. Моя неймовірна подорож зі Стівом Джобсом у створення історії розваг» - це захоплива історія про те, як невелика графічна студія перетворилася на одну з найпотужніших голлівудських компаній.

На сторінках цієї книжки ви дізнаєтеся про дружбу й співпрацю Лоуренса Леві та Стіва Джобса, проникнетеся атмосферою Кремнієвої долини та Голлівуду, зазирнете всередину компаній Pixar та Disney і пов’язаних із ними юридичних фірм та інвестиційних банків.

«Ця книжка про те, що за готовим продуктом, який ми тримаємо в руках, завжди стоїть кропітка праця багатьох людей» - коментує партнерка #книголав Світлана Павелецька. – «Чи то книжка, чи новий ґаджет, а чи мультфільм - ми бачимо тільки кінцевий результат. А ця історія пропонує нам зазирнути за лаштунки побаченого та дізнатися, з кого та з чого складаються всі ці чудові речі».

Творчі імпульси й вимоги реального світу, креативні ідеї та комерційні ризики, а також безліч паралелей, що стосуються всіх аспектів сучасного життя, – подорож в історію злету студії Pixar буде насиченою, багатогранною і неймовірно цікавою!

Кімната снів/Видавництво Жупанського

Ім’я Девіда Лінча давно стало символом унікального, ні на кого не схожого митця, кожна нова робота якого одразу здобуває статус культової. Увійшовши в авангард світового кінематографу 1977 року з виходом фільму «Ґумкоголовий», з кожною наступною стрічкою Девід завойовував усе нові номінації та нагороди, а разом з ними – і серця фанатів його творчості.

Запустивши серіал «Твін Пікс» у 1990 році, Девід Лінч став, без перебільшення, відомим на увесь світ, а фрази «Хто убив Лору Палмер?», «До біса смачна кава» та «Сови не те, чим здаються» перетворилися на популярні меми. Відтоді армія його прихильників лише зростає, так само як і щире захоплення його дивними, талановитими, химерними, оригінальними і справді геніальними стрічками.

Сніданок чемпіонів/Вавилонська бібліотека

Ця автобіографічна і водночас біографічна книжка авторства самого Девіда Лінча, а також відомої журналістки та критикині Крістін МакКенни дає змогу дізнатися про життя і становлення Девіда Лінча як митця, про речі, що вплинули на нього і в подальшому знайшли відображення у його світогляді та його кінострічках, а також зазирнути за лаштунки безмежної внутрішньої імперії Девіда Лінча.

Головний герой роману Кілґор Траут — письменник-фантаст, який подорожує з одного конґресу наукової фантастики до другого. На одному з таких конґресів він зустрічає Двейна Гувера, власника фірми, яка продає «понтіаки», і їхня зустріч стає приводом для багатьох карколомних та несподіваних ситуацій.

Оповідь в романі побудовано так, ніби автор розповідає про Землю інопланетянинові, який нічого не знає ані про людство, ані про людську цивілізацію, навіть про найпростіші речі — розмноження, зброю, прапор, яблуко. Така розповідь дозволяє під несподіваним кутом побачити мотивацію й наслідки людських дій.

Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою/Pabulum

«Прості речі» — це відверті діалоги великої акторки про її життя, родину, близьких людей, покликання, професію і країну з журналісткою Тетяною Терен і театральним критиком Анною Липківською.

У цих текстах перед нами постає не лише жива легенда українського театру та кіно, а й гранично щира жінка, якій випав непересічний життєвий шлях. У розмовах згадуються знакові події та відомі особистості нашої культури, які для Ади Роговцевої були і залишаються друзями чи колегами.

До видання увійшли архівні та сучасні фотографії, багато з яких публікуються вперше.

Книга-інтерв’ю буде цікава всім, хто захоплюється творчістю Ади Роговцевої та стежить за світом театру й кіно.

Ада Роговцева – акторка театру і кіно. Понад 35 років працювала в Київському національному академічному театрі ім. Лесі Українки. Найвідоміша роль — Гелени Модлевської у виставі «Варшавська мелодія», яку акторка зіграла майже 700 разів. По тому грала у Київському академічному театрі драми і комедії на Лівому березі. Зіграла у кількох десятках кінофільмів, серед яких «Коли співають солов’ї», «Вічний поклик», «Салют, Маріє!», «Камінний господар», «Овід», «Тарас Бульба» та ін. Лауреатка багатьох престижних премій. Герой України.

Із синтезу/Видавництво Анетти Антоненко

У пошуках себе і абсолюту модель, яка об’їздила безліч країн, намагається врятуватись від внутрішньої порожнечі й перетнути межі реальності. І стати ідеальним зображенням завдяки своєму цифровому аватару.

За футуристичними деталями високотехнологічного майбутнього ховається тотальна самотність дитини, сімейні драми й ескапізм. Це історія тіла і відображення, утворення та розпаду, загадка досконалого образу, незважаючи на смертність плоті. Авторка занурює читача в розповідь надзвичайної естетики та чистоти, яка змінює уявлення про свідомість і душу.

Глінтвейн дорогою на Говерлу/Discursus

«Глінтвейн дорогою на Говерлу» — це дуже спокійна і розважлива поетична книжка, в якій усе знає своє місце і свій час. Її композиція чітка і виразна, і чотири частини збірки — «серце», «думки», «душа» і «гори» — це не просто маркери, які тематично структурують книжку, а радше пріоритети, на яких будується мала приватна авторова життєва філософія, оправлена в поетичну форму.

Любов, думання про світ, стосунки з Богом і життя серед гір — це основні вектори, які визначають траєкторію письма. А наявність цих чотирьох речей на щодень — любові, думання, віри і життя у своїй малій батьківщині — як видно з погідних інтонацій віршів, і є тим, що робить людину щасливою.

Фантастичні звірі і де їх шукати. Оригінальний сценарій/А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

Дж. К. Ролінґ запрошує вас до нової ери Чаклунського Світу...

Дослідник і магізоолог Ньют Скамандер щойно завершив навколосвітню подорож у пошуках найрідкісніших і найнезвичніших магічних істот. Прибувши до Нью-Йорка, він не має наміру тут затримуватись. Одначе, коли йому випадково підмінюють валізу і деякі його фантастичні звірі розбігаються по місту, під загрозою опиняються всі...

Пошук. Розкрий свою внутрішню силу. Десять биків дзену/ Terra Incognita

«Життя – це смерть, а смерть – це життя», - каже Ошо, відкидаючи всі стереотипи, і доводить, що наш всесвіт – одне ціле, а всі ми – часточки незбагненного цілого, в якому все безнастанно з’являється і зникає, змінюється, перетікає з одного в інше, і цей вселенський коловорот не має ні початку, ні кінця.

У ХІІ столітті китайський майстер Какуан намалював своїх «Десять биків» – серію зображень, що символізують щаблі, етапи усвідомлення людиною своєї справжньої природи, доповнивши кожне зображення коротким віршем та коментарем.

У книжці «Пошук» Ошо і Какуан зустрілись: тут осяяння Какуана Ошо тлумачить і наближує до сучасного читача. Нехай читач, як той китайський паломник з ХІІ століття, відшукає сліди свого прихованого «я», прихопивши з собою патерицю усвідомленої мети і винну сулію справжнього бажання.

Саме час знову запалити зірки/Видавництво Старого Лева

Коли в тебе стільки боргів, що, здається, з них неможливо виплутатися, коли твоє благеньке родинне судно з двома доньками на борту не лише підтікає, а просто тоне — саме час їхати дивитися на північне сяйво. Анна — давно розлучена, заклопотана і втомлена від життя офіціантка — вирішує, що це найкраще рішення у момент найбільшої життєвої скрути.

Три жінки вирушають у тривалу подорож, що змінила їх усіх. І вони долають шлях від цілковитого нерозуміння й відчуженості  до справжньої близькості.

Свідок вогню/КМ-БУКС

Йона Лінна, комісар Національної кримінальної поліції Швеції, має надзвичайне око до деталей. Коли поліція дізнається про вбивство дівчини-підлітка в інтернаті Бірґіттаґорден, Йона негайно вирушає туди. Він бачить мертву дівчину, яка лежить на ліжку, затуляючи очі долонями, та намагається зрозуміти, що саме з нею сталося. У кімнаті, залитій кров'ю, важко зосередитися.

Йона нахиляється нижче, відчуває солодкавий запах, що йде від померлої. Раптом він розуміє, що саме бачить. Хоча всі речові докази вказують на те, що злочин було скоєно однією з вихованиць - тихою та доброю дівчиною, яка зникла з інтернату тої ж ночі, Йона Лінна починає своє власне розслідування. Він шукає відповіді на свої запитання та зрушує з місця темні сили, що раніше спокійно дрімали. І правда, наче бурхлива річка, заливає озеро вогню.