Книжкові новинки Старого Лева до Дитячого форуму
Старий Лев не покладає рук та продовжує працювати, аби усі ми мали нагоду насолоджуватися якісними книгами для дітей. Привідкриємо завісу та розкажемо, які ж книжкові новинки читачі зможуть знайти 17-19 травня на книжковому ярмарку під час Дитячого форуму.
Сергій Гридін «Дорослі зненацька»
Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.
Галина Ткачук «Книжка про сміття»
Одного разу восьмеро школярів та упорядниця Галина Ткачук зробили експеримент, який переріс у книжку. Завдяки розмовам, дослідженням та консультаціям із екологами вони написали про проблему забруднення навколишнього середовища максимально зрозуміло та близько до дітей.
Художня вигадка і наукові факти, жарти й сумна статистика, практичні поради та розвінчання міфів – у форматі клаптикової ковдри (яка сама є прикладом переробки) автори та дотичні до видання розкажуть власні історії, пов`язані зі сміттям.
Чим насправді небезпечне сміття, а чим корисне? Звідки воно береться і чому його так багато? Що відбувається з ним після того, як ми його викинули? Як із цією проблемою борються відомі активісти й митці з усього світу, а також звичайні українські родини? Та у чім, зрештою, полягає сміттєва проблема і як кожен із нас може долучитися до її вирішення.
Лариса Денисенко
«Я і КонституціЯ»
Чи знаєш ти, що таке Конституція України? І як в одній книзі може поміститися все наше життя і життя всієї країни? Адже Конституція — це не просто набір правил про державу, про вибори, права і обов’язки суспільства та кожного громадянина. Це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє тобі почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії.
Конституція як компас? Так! Бо у ній про те, хто ти як особистість і хто ми як народ на карті світу, яка наша точка відліку і який керунок маємо обрати, щоб іти у правильному напрямку.
Оксана Лущевська «Залізний вовк»
Граф Горгій побився об заклад, що впіймає на полюванні небаченого досі звіра. Так і стається, проте на бенкеті на честь полювання хтось потай випускає залізного вовка, і той тікає. Підозра падає на десятирічного сина графа — Віра. Ціна зради дуже висока, і лютий батько проганяє хлопчика геть. Хлопчик залишається сам у лісі, тепер він мусить боротися за своє життя. Та поруч із Віром — його вірний щур Дада. Разом вони знаходять шлях до маєтку, де їм дають притулок...
Мар’яна Савка
«Родинна абетка»
«Родинна абетка» побудована на тих поняттях, які оточують дитину. Її найближче оточення – мама, тато, бабусі, дідусі, дім, вулиця, сусіди, улюблений песик, рідне місто, книгарня, Карпати. Все це – Україна, що виростає з дитинства. Це дуже тепла родинна книжка.
Оля Войтенко
«У світлі світляків. На порозі ночі»
Що станеться, якщо зникне світло? Інтернет? Зв’язок? Як зміняться міста, країни, планета? Чи зможуть сучасні люди жити в нових умовах?Троє підлітків – герої книги Ольги Войтенко «У світлі світляків» – змушені перевірити це на власному досвіді. Єві-Лізі доведеться відкласти планшет і вперше за багато років вийти на вулицю, Тімові – полишити улюблені книжки і стати її провідником у пітьмі, а Максові – заново шукати себе. Які таємниці приховує темрява? Чи зможуть друзі відшукати світло, коли навколо лише холод і нескінченна ніч? Про це — у першій частині трилогії «У світлі світляків» – «На порозі ночі».