Книжкові новинки зими: художня література

Книжкові новинки зими: художня література
Найкращий спосіб провести зимовий вечір це захоплююча книжка, що не відпускає до останньої сторінки. У добірці зібрано книжкові новинки художньої прози. Обирайте серед романів українських та іноземних авторів, детективів,  мемуарів відомих людей, поезії.

"Люди в гніздах" Олег Коцарев. Видавництво "Комора".

У кожній родині є історії, що незмінно переповідаються з покоління в покоління, мов складова таємничого ритуалу. Інші залишаються поза кадром і згодом майже зникають, осідаючи пилом на старих фотокартках або розпадаючись на абсурдні й незбагненні фрагменти. «Люди в гніздах»— це своєрідна суміш перших і других, позначена легким гумором, пародією та деконструкцією. Як, зрештою, деконструйовано ледь не цілу історичну пам’ять (зокрема локальну, родинну) в нашій частині світу. До сюжету цієї книжки потрапили романтичні втечі, стрілянина на фронті та в тилу, неймовірні повороти долі — й самотнє покинуте піаніно, що журиться на вокзалі, в той час як коні з вершниками звично збігають сходами на другий поверх, а привиди давно померлих родичів стиха під’їдають яблучне варення.

“Пробудження” Олівер Сакс. Видавництво “Наш формат”.

“Пробудження” — мемуари Олівера Сакса, у яких він описує незвичайні випадки у своїй медичній практиці в 1969-1970-х роках. У 1990 році за книжкою було знято однойменний фільм. Стрічка була тричі номінована на “Оскар”. “Пробудження” — дивовижна розповідь про групу пацієнтів із сонною хворобою. Їхні історії можуть видатися фантастичними, проте в книжці описано цілком реальні випадки в медицині, коли після Першої світової війни декілька тисяч людей поринули в багаторічний сон. Їхній стан вважали безнадійним, однак 1969 року лікар Сакс увів їм новий препарат, який мав вибуховий «ефект пробудження». “Мої винаходи” Нікола Тесла.  Видавництво Старого Лева. З автобіографії легендарного винахідника в галузях електрики та механіки ви довідаєтеся про непересічні здібності юного Тесли, про його роботу над собою, перші спроби та найбільші досягнення, а також дізнаєтеся про його погляди на світ і розвиток цивілізації. А ще знайдете прецікаві передбачення щодо майбутнього людства, частина з яких лише нещодавно почали справджуватись.

“Гра янгола” К. Р. Сафон. Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”.

“Гра янгола” — друга книжка із циклу романів, дія яких відбувається в літературному всесвіті Цвинтаря забутих книжок — лабіринту історій, що зачаровують і змушують якнайшвидше дістатися останньої сторінки. Молодий письменник Давид Мартін, герой книги, пише розважальні детективи з продовженням, які читає вся Барселона, але мріє створити серйозний роман. Він кохає дівчину, та вона виходить заміж за чоловіка, якому Давид багато чим зобов’язаний. Аж раптом його мрії справджуються — за дивного збігу обставин усі перешкоди поступово усуваються. Починається химерна, заплутана гра, головним призом у якій є талант письменника.

“День Пса” Каролін Ламарш. Видавництво Анетти Антоненко.

Каролін Ламарш є авторкою кількадесяти романів, повістей, есе і радіоп’єс. Вона є членом Королівської академії французьких мови і літератури Бельгії. Роман Каролін Ламарш “День Пса” (1996) отримав найвизначнішу літературну премію Бельгії — імені Віктора Росселя. Це була перша книжка авторки, якій судилося закласти канон сучасного бельгійського роману в новелах. Події у творі обертаються навколо начебто банальної ситуації: посеред автостради жене ошалілий собака. Однак кожен, хто це бачив, сприйняв образ через призму власних життя і проблем. Священик, далекобійник, гомосексуал, удова — для кожного Пес став точкою відліку нового самоусвідомлення.

“Коханці юстиції” Юрій Андрухович. Видавництво MERIDIAN CZERNOWITZ.

За словами Юрія Андруховича, «Коханців Юстиції» він почав писати 27 років тому, навіть не знаючи про те, що це буде роман і що він саме так називатиметься. «І щоб він мені врешті написався, – додає автор, – я мусив кілька разів ставати іншою людиною. Я не вигадував цих історій: вони самі мене знаходили, а я лише доповнював їх вірогідними деталями. Хотілося створити густо-насичений і в той же час абсолютно захопливий текст, від якого читачеві дуже нелегко відірватися. Судячи з реакцій перших читачів, це значною мірою вдалося». У романі ви знайдете  родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, ідейні зради і зради заради ідеї. Чого ще треба, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасними коханцями примхливої Юстиції?

“Ship life. Сім місяців добровільного рабства” Ольга Мельник. Видавництво “Книги ХХІ”.

Видання розповідає про семимісячну роботу за контрактом на круїзному лайнері. Книга буде особливо цікава тим, хто любить достовірні факти і відважне занурення в реальність. Усі події оповідачка викладає у хронологічному порядку, тому читач матиме змогу не лише відвідати разом з нею та командою лайнера різні куточки світу, побувати у круїзах, а й простежити еволюцію непростого, а почасти й доволі травматичного досвіду молодої жінки, яка, підписавши контракт, прийняла умови не тільки праці, а й своєрідної реаліті-гри, в основі якої боротьба за виживання.

“Урбамістика” Уляна Галич. Видавництво Старого Лева.

“Урбаністика” — поетична збірка тернопільської авторки Уляни Галич, на сторінках якої зібрано вірші різних років. У центрі книги —  місто і спроба його містифікації, яку авторка виражає у пошуку містичного серед урбаністичних пейзажів.

 “Щира шахрайка” Емілі Локгарт. Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”.

Джул Вест Вільямс — вісімнадцятирічна сирота. Воліючи бути схожою на супергероїв із улюблених коміксів, вона навчилася майстерно копіювати чужі голоси й акценти, вправно битися й наслідувати зовнішність інших людей, буквально перевтілюючись у них. Несподівано Джул знайомиться із заможним подружжям Соколофф, яке просить дівчину відшукати їхню доньку-багатійку Імоджен, що покинула навчання й відпочиває на острові Мартас-Він’ярд. Джул та Імоджен стають подругами, і перша починає буквально перетворюватися на Іммі. У своєму прагненні бути кимось іншим дівчина заходить надто далеко. Тепер вона може назавжди втрати себе. А може, вона цього й прагне?