Книжки і розмови (про) дисидентів на 26 BookForum

Книжки і розмови (про) дисидентів на 26 BookForum

Цьогоріч головний культурний фестиваль країни — це щонайменше 30 тематичних кластерів і спецпроектів. Зібрали 7 подій на 26 BookForum з «Історії», «Поезії» та «Non-fiction», присвячених темі дисидентства як явища і руху шістдесяників.  

Нескорені

У 2019-му виповнюється 90 років від днів народження шістдесятників Алли Горської та Івана Світличного. Спеціально до їхніх ювілеїв видали альбоми  «Алла Горська. Спалах перед світанком» та «Іван Світличний. До 90-річчя до дня народження». Видання презентують на 26 BookForum учасники дисидентського руху Євген Захаров, Ігор Калинець,  Зорян Попадюк, Мирослав Маринович, Олесь Шевченко, Олександр Ткачук, а також голова Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих Орися Сокульська, завідувачка Музею шістдесятництва Олена Лодзинська  та директорка видавництва «Кліо» Віра Соловйова.  

Осмислення дисидентства як явища

Про сучасний стан осмислення українського дисидентства та руху шістдесятників на 26 BookForum 21 вересня поговорять Мирослав Маринович, Андрій Курков, Леонід Фінберг,  Людмила Тарнашинська, Микола Ільницький, Ростислав Семків і Тетяна Терен.

Листування Сверстюка з дружиною

Видавництво «Дух і літера» презентує книжку «Листування Євгена Сверстюка з Валерією Андрієвською». Розмову у листах визначного інтелектуала та дисидента із своєю дружиною як зріз культури того часу представлять дослідник Леонід Фінберг, учасник дисидентського руху Мирослав Маринович та літературознавець Олексій Сінченко. 

Заборонений

Низку подій на фестиваі присвячено постаті Василя Стуса. Відвідувачі 26 bookForum мають нагоду переглянути фільм «Заборонений» про останні дні життя та таємничу смерть взірця боротьби української нації проти радянського режиму. Після показу відбудеться зустріч із авторами однойменної книжки Сергієм Дзюбою та Артемієм Кірсановим.  

Справа Василя Стуса

Журналіст та історик Вахтанг Кіпіані упорядкував нову книжку для серії «Бібліотека «Історичної правди». Видання розповідає правду про кримінальну справу, життя і смерть Василя Стуса. У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми. Невідомі факти, які досі охороняли під грифом «Секретно». «Справу Василя Стуса» Вахтанг Кіпіані презентує на 26 bookForum.

Стусові «Листи до сина»

«Ранок» перевидав «Листи до сина» Василя Стуса. Це не просто історія родини, а частина епохи, непересічна складова становлення української ідентичності. У перевиданні додано низку незнаних контекстів для нового покоління читачів, зокрема — словник епохи поета. Книжку презентує син поета Дмитро Стус разом із дружиною Тетяною. 

Вино і поезія

На 26 bookForum відбудеться творчий вечір Ігоря Померанцева — прозаїка, поета, журналіста, правозахисника, радянського дисидента. «Червоне сухе: вино і поезія» чекає на гостей 22 вересня. 

Більше подій шукайте у програмі 26 BookForum.

26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду. 

Організатор – Громадська організація «Форум видавців». Співорганізатори:
ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.