Лікарем бути не нудно : презентація книги Генрі Марша «Ні сонце, ані смерть»
Людина, яка вміє бути неймовірно простою, шляхетною і аристократичною. Саме так описує Генрі Марша Мар’яна Савка.
Відомий у всьому світі нейрохірург і автор книги «Історія про життя, смерть і нейрохірургію» в «Першому театрі» презентував свою нову книгу «Ні сонце, ані смерть».
Генрі поділився проблемами лікарів, сказав про що буде наступна книга і дав пораду молодим медикам:
«Мені дуже приємні ці щирі слова і це місто, яке я люблю не менше ніж свій дім. Коли я написав першу книгу, то не очікував, що стану відомим автором. До мене багато, хто писав свої лікарські мемуари , але це було більше вихваляння і розмова про себе. Я ж у свою чергу пишу про помилки, які роблять лікарі, розповідаю про переживання і невпевненість. Це є однією з проблем лікарів. Лікарі від самого початку своєї кар’єри вчаться вдавати , що їм не страшно проводити операцію, брати аналізи чи робити процедуру. Ще одна проблема з якою ми стикаємось впродовж багатьох років, те, що потрібно покращувати свій професіоналізм, і не боятись вчитись. Лікарі також мусять вчитись працювати з пацієнтами, зробити все можливе для того, щоб пацієнт довіряв , залишатись стороннім, але й не забувати про співчуття – тобто віднайти баланс баланс і навчитись правильно комунікувати з пацієнтами.»
Катерина Міхаліцина – перекладач останньої книги розповідає: «Генрі, виріс стилістично, ця книга, як розмова. Неймовірний опис всього і відчуття, ніби стоїш за спиною і дивишся на все. Генрі Марш не тільки вміє рятувати людей».
І це справді так. У новій книзі пише не лише про медицину, а й зачіпає багато інших тем : хобі, катання на слоні в Непалі, пише про страх і про його котедж, про дитинство і батьків. Змішано все. З літературної точки зору вона є більш філософською, ніж попередня.
Заявив також , що планує написати третю книгу, адже з ним контактувало видавництво Британії для того, аби він написав дитячу книжку про мозок.
І на кінець дав пораду випускникам медичного університету та молодим спеціалістам : «Просіть про допомогу, бо коли я починав працювати, то робив багато помилок , адже не звертався за допомогою; багато читати і пам’ятати, що лікарем бути не нудно».
Кузяк Яна