«Люди завжди будуть хотіти читати гарні історії, а новітні технології можуть зробити їх цікавішими», – Макс Кідрук
Макс Кідрук – відомий український письменник, автор книжок «Бот», «Жорстоке небо», «Зазирни у мої сни», «Де немає Бога». Його останні два романи входили до короткого списку премії «Книга року BBC». На 26BookForum Макс представляв свій новий твір «Доки світло не згасне назавжди» – перший український роман з доповненою віртуальною реальністю.
За допомогою спеціального застосунку кожен читач може поспілкуватись з персонажами, прочитати додаткові сюжетні лінії і побачити місця, де відбувається дія. Після презентації ми поспілкувались з письменником.
– Як у вас народилась ідея створити роман з доповненою віртуальною реальністю?
– Я давно прагнув залучити до читання молодь, яка з певних причин не робить цього. Довго думаючи, як досягнути цієї мети, дійшов до висновку, що мобільний додаток буде найкращим рішенням.
– Чи є вже відгуки на вашу книгу від таких молодих людей?
– Поки що я не бачив відгуків від молодих читачів, що вважають додаток – головною перевагою роману. Проте люди, які постійно мене читають, дуже позитивно відгукуються і про сам роман, і про застосунок.
– На вашу думку, чи будуть у майбутньому технології більше інтегруватись у літературу?
– Безперечно. Це незворотний процес. Люди завжди будуть хотіти читати гарні історії, а новітні технології можуть зробити їх цікавішими.
– Ви активно використовуєте «Facebook» та «Instagram» для промоції своїх книг. Наскільки важливо для сучасного українського письменника бути присутнім у соціальних мережах?
– Сторінки у соц. мережах – невід’ємний атрибут сучасного автора. Для мене ведення «Facebook» та «Instagram» є роботою. Є команда,яка допомагає мені у цьому. Свій вільний час я не витрачаю на скролення стрічки.
– Із такою активністю у соціальних мережах навіщо вам проводити всеукраїнські тури з презентаціями?
– На жаль, люди читають зараз мало. Ти маєш переконати їх читати саме тебе, тому тури дуже потрібні для ефективної промоції книги.
– У соціальних мережах ви принципово не пишете про політику. Проте у «Доки світло не згасне назавжди» з’являється усе більше політичних підтекстів. З чим це пов’язано?
– Соціальні мережі – це для мене робочий інструмент. Якби я робив пости не про свою письменництво, я б залучав аудиторію, що нелояльна до мене,як до автора. Коли б такі люди бачили б допис про мою нову книгу, вони на нього б не реагували. І алгоритми «Facebook» більше не показували б його. Проте я маю чітку політичну позицію і не боюсь її висловлювати. Зокрема, я це роблю у своїх романах, адже відчуваю внутрішню потребу.
– Усі ваші романи мають серйозне наукове підґрунтя. Скільки часу ви витрачаєте на пошук інформації?
– Я постійно займаюсь цим. Іноді я пишу один роман і одночасно шукаю фактаж для наступного.
– Цього року ви відсвяткували перший ювілей своєї творчості. Що ви вважаєте своїм найбільшим досягненням за цей час?
– Моє найбільше досягнення – це те, що я можу повністю заробляти собі на життя письменництвом.
Текст - Іван Кислощук