Музейний квест влаштують на Дитячому форумі
12-15 травня у Львівському палаці мистецтв, у межах Дитячого форуму відбудеться музейний квест, під час якого музеї в ігровий спосіб презентуватимуть свою діяльність дітям та їхнім батькам.
Що таке музейний квест і чим він корисний дітям, розповідає Софія Рябчук, дослідниця гармонійного розвитку дітей, перекладачка та координаторка цього проекту.
«Чимало музеїв зі Львова та інших міст, що активно працюють з дітьми, зберуться на чотири дні на території Дитячого Форуму. Вони представлять свої дитячі програми, проведуть унікальні майстер-класи для дітей, запропонують різні види цікавих активностей (пазлів, розмальовок, фотоколажів, настільних ігор тощо), пов'язаних з тематикою і колекціями свого музею. Тема цьогорічного музейного квесту – «Герої». Кожна дитина зможе на вході у простір музеїв взяти буклет квесту і рухатись, як вказано в буклеті, від музейного стенду до стенду, вирішуючи завдання, знайомлячись з певним героєм і пізнаючи в ігровій формі чимало цікавого. Наприклад, підійшовши на стенд Львівського музею історії релігії, діти познайомляться з таким персонажем як Юлій Цезар, послухають про його поразки і тріумфи, проаналізують, для кого він був героєм, а для кого — навпаки».
Що чекає дітей у музейному просторі, крім квесту?
«Музейні педагоги покажуть дітям і дорослим, наскільки музей може бути захопливим, динамічним і пізнавальним. Наприклад, працівники Меморіального музею Соломії Крушельницької проведуть майстер-класи про звуки довкола нас – там можна буде слухати, співати, стукати, грюкати, грати на різних інструментах і врешті опанувати разом цілий музичний твір. Педагоги з Музею народної архітектури та побуту навчать дітей різьбити по милу, плести ляльки-мотанки, робити прикраси з фетру, розкажуть про цілющі трави, роль ворожок і музейні секрети. Працівники з Львівського музею історії релігії продемонструють, скільки знань про минуле нам дає глина, навчать працювати з глиною і розкажуть про науку археологію, покажуть, як і навіщо створювалися таємні знаки і що з ними робили. Педагоги з Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Возницького в ігровій формі познайомлять сучасних дітей з чудовою колекцією дитячих портретів минулого. І це лише невелика частка того, що буде відбуватися у музейному просторі Форуму. Загалом у Дитячому Форумі візьмуть участь близько десяти музеїв, кожен з яких готує насичену програму, яка триватиме цілий день.
Простір музеїв на Дитячому Форумі – це жвава, галаслива, жива територія, де народжується справжній інтерес до минулого і розуміння сучасності. Бо музей – це не тільки експонати, це також неординарні історії і люди, яких вони стосувались, і це також ми, хто сприймає ці історії крізь призму власного досвіду. Взявши участь у музейному квесті, дитина не лише познайомиться ближче з кожним музеєм-учасником Дитячого Форуму, отримає символічний приз (спонуку для подальшого розвитку і пошуків), але також здобуде суперсилу «Пам'ятливу» в межах загальної гри «Країна героїв».
Софія Рябчук у своїх статтях для українських ЗМІ неодноразово зазначає про важливість розвитку креативного мислення у дітей, яке здатне привести до несподіваних рішень чи нових відкриттів і знадобиться у кожній професії. І такі проекти як «Дитячий форум», на думку дослідниці, сприяють розвиткові творчого мислення, адже тут збираються різноманітні організації, які працюють з дітьми у різних сферах.
Проект реалізовується разом з Українським центром розвитку музейної справи (м.Київ).
Нагадаємо, 12-15 травня відбудеться Дитячий форум, одна з найбільших подій в Україні для розвитку та радості дітей і батьків. У програмі – понад 400 заходів: читання, конкурси, квести, ігри, майстер-класи, наукові досліди, спортивні розваги, події для батьків, а також книжкові новинки для дітей від українських видавців. Роздинка фестивалю – велика гра «Країна героїв».
Більше інформації про Дитячий форум – за посиланням.