#на_почитай: книги на вихідні

#на_почитай: книги на вихідні

Традиційна суботня підбірка книг від команди BookForum на вихідні. А ще приємний факт для книгоманів: читачу не потрібна калорійна їжа, щоб впоратися зі складнощами нудного життя. Люди, що читають, набагато менше схильні до зайвої ваги. Гарних вам вихідних!

Володимир Білінський
«Москва ординська (XIII–XVI століття). Історичне дослідження» (А-ба-ба-га-ла-ма-га)

За словами Ніколая Карамзіна, російська історична наука перевантажена так званими «доважками брехні». Прибравши з описового каркасу російської історії очевидні вигадки, автор подає її у справжньому вигляді, розвінчуючи московські міфи і переконливо доводячи, що Московський улус входив до складу Золотої Орди.

Януш-Леон Вишневський
«Grand готель» (
Рідна мова)

Януш-Леон Вишневський, знаний польський письменник, у своєму романі ніби водить читача номерами відомого готелю в Сопоті — Ґранд готелю. У ньому в різні часи зупинялися Гітлер, де Голль, Марлен Дітріх, Фідель Кастро, Шакіра… Уже майже сто років за кожними дверима тут — чиясь доля, і кожен має шанс змінити своє життя на краще. 

Хто з відвідувачів скористається цим шансом?

«Зулейха відкриває очі» Гузель Яхина (BookChef)

Роман талановитої письменниці Ґузель Яхіної нагороджено вагомими літературними преміями. У 1930-х роках Україна потерпала від червоного терору розкуркулення. Не оминули ці події й маленьке татарське селище.

Зулейха, працьовита і гарна жінка, дотримувалася коранічних приписів, в усьому корилася чоловіку, прислужувала свекрусі, а тепер змушена почати нове життя, адже червоним терором вона загнана на край світу. Книга показує силу людської незламної волі, переносить читача у час важких подій, які проживаються разом із героїнею цього роману.

Євгенія Кононенко «Празька химера» (Видавництво Анетти Антоненко)

Елегантна іронія оповіді, несподіваний поворот сюжету, мов детонатор з годинниковим механізмом оприявнює таємні думки, страхи й почуття персонажів. І читачів, оголюючи людське єство, неписані табу, ритуали й забобони.

Збірка короткої прози «Празька химера» — це історії психологічної химерної реальності, якої не існує, хоч вона так само жива, мов віра в любов і диво, або пошуки того найважливішого, без чого життя втрачає сенс. Жага пізнання таємного і нерозгаданого, як стосунки між чоловіком і жінкою, крізь двері замкненої кімнати, яку створив експериментатор із почуттям справді чорного гумору.

Юлія Лактіонова
«Перше мереживо Стефанії» (
Nebo Booklab Publishing)

Тринадцятирічна Стефанія живе у Брюсселі в XVII столітті у родині банківського працівника. Дівчина мріє про вишукане мереживо, в якому вона зможе виглядати, як доросла. Історія розповідає про те, як врешті мрія втілюється в життя.

Казка написана за мотивами картини Отто Ван Веена "Портерт дівчини" з колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Розповідь про створення полотна не є історично достовірною, а лише художньою версією автора, з якої читач дізнається не тільки про побут та життя людей в іншу епоху, а і дещо про мистецтво.