Найкращі заходи програми: «Третій вік: задоволення від читання» - етнозустрічі, чайний майстер-клас, аргентинське танго та балачка про сучасне мистецтво.

Найкращі заходи програми: «Третій вік: задоволення від читання» - етнозустрічі, чайний майстер-клас, аргентинське танго та балачка про сучасне мистецтво.
В межах програми «Третій вік: задоволення від читання» - цьогоріч пенсіонери мала змогу відвідати інтерактивні ‘’Етнозустрічі’’ з музичною майстернею ‘’Гурба’’, на яких учасники практикувались майструвати музичні інструменти, співали народних романсів та познайомились з українською музичною керамікою. “Недільна розмова про сучасне сакральне мистецтво” зібрала зацікавлених людей літнього віку у сучасному іконописі у стінах галереї Iconart на неформальну бесіду із художницею Уляною Томкевич. ”Чайний майстер-клас” від проекту ”TeaRoom” теж став новинкою цьогоріч. Валерій Фенота, чайний майстер, розповів про те, як обрати якісний чай та поділився особливостями його приготування. Всі учасники мали можливість скуштувати різні сорти китайського чаю.

‘’Етнозустріч’’ з музичною майстернею ‘’Гурба”

Музична майстерня "ГУРБА" створена в 2017 році етномузикологами Анною Черноус та Христиною Попович. Мета діяльності Майстерні — збереження, дослідження та популяризація етномузичної спадщини України, зокрема її західного регіону. Завдання майстерні — об’єднувати людей через пісню, спільне музикування та актуалізувати давню українську музику в сучасному міському середовищі. Зустріч із традиційною музикою Львівщини — її піснями, інструментами, цікавими історіями. На заході учасники могли спробувати себе у ролі мольфара чи мольфарки, що заворожує звуками дримби, познайомитись із українською "музичною керамікою" та самостійно змайструвати справжнісінький народний музичний інструмент і, звісно ж, поспівати разом душевних народних романсів.
Анна Черноус, співзасновниця музичної майстерні “Гурба”: Цьогорічний Форум став для нас ще одним доказом того, що українські національні традиції та музика є надзвичайно потужним об’єднавчим фактором. Ми недарма обрали для майстер-класів теми хатнього родинного музикування і обряду «плетення долі» для молодих: перша тема, окрім просвітницької функції, мала на меті спровокувати творчий експеримент зі співом та різними музичними інструментами, залучити людей до гри, імпровізації; натомість, друга тема порушувала питання тривкості родинних традицій, передачі досвіду та певних меседжей через спів і дію громади. Учасники наших майстер-класів були надзвичайно активними і радо долучились до спільного музикування, дехто згадав цікаві звичаї і мелодії із рідних теренів, а дехто вперше відкрив для себе магію народної музики! Гадаю, ми досягли нашої мети згуртувати людей незалежно від віку, соціального стану  чи інших ознак.  
Відгуки відвідувачок події: п. Стефанія, 78 років Наша соціальна працівниця Вікторія, яка нами опікується, розповіла про подію. Заходи форуму відвідую, але на такому була вперше так весело, дуже спокійно, дуже сподобалось! п. Людмила, 69 років Про подію дізналася на гуртку у нашій соціальній службі. Не думала, що на таке щось в житті попаду, дійсно так несподівано. Не знала, що це буде, мені сказали “музична кераміка”, а музику я люблю. От коли запитують, що таке народна музика, то одразу і не знаєш що сказати. Отак згадали трохи як колись було, дещо вдалось. Все неймовірно сподобалось, чимало пригадали з молодих років. Як наступного року відбуватиметься що щось схоже - обов'язково відвідаю.

“Недільна розмова в Iconart про сучасне сакральне мистецтво”

Недільна розмова у стінах галереї сучасного сакрального мистецтва Iconart зібрала всіх зацікавлених людей літнього віку на неформальну бесіду разом із художницею Уляною Томкевич про те яким є сучасне сакральне мистецтво. Зустріч розпочалась невеличкою екскурсією та про діючу експозицію “День Святий” авторства Катерини Кузів. Під час розмови спробували провести межу між сакральним та церковним мистецтвом та нові змісти у нетрадиційних формах. Уляна Томкевич, розповіла про своїх товаришів та товаришок “по цеху”, які також працюють у царині сучасного іконопису.

”Чайний майстер-клас” від проекту ”TeaRoom”

Валерій Фенота, чайний майстер та засновник проекту ”TeaRoom”, який займається популяризацією чайної культури у Львові. Варто зазначити, що проект ”TeaRoom” постійно проводить соціальні чаювання геріатричних пансіонатах області. На майстер-класі у межах благодійної програми Валерій коротко розповів про історію чаю, його різновиди та способи приготування. Учасники мали можливість скуштувати різні сорти китайського чаю. Чайний майстер використав спеціальний посуд, найчистішу воду та елітні сорти чаю. Також познайомились з історією чаювання, учасники церемонії дізнались варіанти його приготування, навчилися дегустували, враховуючи різні категорії якості, порівняли смак, аромат та ефект, дізнались відмінності у виробництві чаю різних країн та насолодились формою, ароматом, кольором і смаком напою. Відвідувачів чекало надзвичайно тепле та медитативне чаювання. Зав’язалась жвава розмова про різноманітні відтінки смаку та особистий досвід  чаювання.  
Оксана, 67 років Я вже кілька років відвідую події на форумі. Дізналась із радіопередачі, що цього року знову відбуватиметься ця акція для пенсіонерів і дуже зраділа.  Прийшла, бо дуже люблю чай. А взагалі заходів багато, не встигаю усюди, бо паралельно і тут, і в інших місцях події, а хочеться всюди потрапити. Але у цьому плюс, бо при цьому я можу обрати саме ті заходи, які мені до душі. Дуже добре, що є такі події для старших людей. Ми не відвуваємо себе забутими та ще й щось нове постійно дізнаємось тут. 

Вечірка-мілонга з літературним акцентом від школи аргентинського танго ”Barrio de Palermo”

Школа аргентинського танго "Barrio de Palermo" вчить, що танцювати можна у будь якому віці. Для засновників та членів клубу танго - більше, ніж танець. Це давно уже стиль життя. Можливість постійно розвиватись та вдосконалюватись, вчитись по-новому відчувати своє тіло та дозволяти собі імпровізувати — те, на чому наголошували тренери Соломія Кудин та Віктор Сокрута. Засновники школи ”Barrio de Palermo” провели майстер-клас та вечірку-практику для пенсіонерів. На майстер-класі учасники вчились взаємодіяти у парах та опановували базові кроки. Проявити свій творчий потенціал усі охочі могли на вечірці-мілонзі, яка на один вечір перетворила читальний зал Львівської обласної універсальної бібліотеки на справжній танцювальний майданчик. До учасників приєднались і члени клубу "Barrio de Palermo", які допомагали новачкам впевнено почувати себе у танці.