Нарешті в Україні: Сергій Плохій презентував книги «Ялта. Ціна миру» та «Остання імперія»

Нарешті в Україні: Сергій Плохій презентував книги «Ялта. Ціна миру» та «Остання імперія»

У стінах головного залу Наукової бібліотеки Львівського національного університету 19 вересня всесвітньо відомий історик Сергій Плохій презентував книги «Ялта. Ціна миру» та «Остання імперія». Презентацію розпочав Владислав Гриневич – представник канадського благодійного фонду, за допомогою якого було організовано подію.

Сергій Плохій стисло представив свої праці. Передусім, автор розповів про довгий шлях, які пройшли його книги, перш ніж постали перед українським читачем. Праці «Ялта. Ціна миру» та «Остання імперія» вийшли англійською мовою ще у 2010 та 2014 роках відповідно. Згодом ці книги вийшли друком у Польщі, Росії, Китаї та в інших країнах, і аж з недавнього часу вони з’явились на книжкових полицях українців.

Зацікавленість українців книгою «Ялта. Ціна миру», виникла саме зараз, на думку автора, невипадково. Історик зазначає, що Ялтинська конференція завжди залишалась осторонь уваги українських істориків, хоч і проводилась на її території. Книга ж містить яскраві паралелі: доля Польщі в 30-40-х роках схожа на ситуацію в якій опинилась Україна зараз.

«Ця книга мене переконала: дипломатія – це мистецтво»

Сергій Плохій згадує, що книга «Остання імперія» мала великий попит закордоном. Завдяки влучному фактажу, громадяни різних країн вперше почули про ключову роль українців у подіях розпаду СРСР та перебільшену роль США: «У людей виникає питання чи це остання імперія? Коротка відповідь на це питання може бути висловлена словами: якщо забрати в Росії Україну, то вона перестане бути імперією»

Під час презентації книги Сергій Плохій вибрав формат «питання – відповіді», тому читачі мали змогу почути думку історика з приводу подій, які виходили за межі змісту книг. Цікавими були питання про ставлення іноземних країн до України на початку 90-х років та зараз. Один із читачів запитав, чи ймовірною була українсько-російська війна у ті роки, на що автор відповів: «Перспективи цієї війни були ще у 1991 році, саме тому був Будапештський меморандум. Імперії дуже рідко розвалюються без крові»

Презентація Сергія Плохія зібрала аншлаг. Це, безперечно, свідчить про популярність праць та авторитетність науковця серед українців. Читачі також закликали історика до написання нових книг про сучасні події, які потребують нагального висвітлення. Подія відбулась у рамках тематичного кластера «Історія». Організатором події став Клуб сімейного дозвілля.

Також читачі мали можливість поспілкуватися з автором особисто, зробити кілька світлин та отримати автографи. В кінці події, Сергій Плохій закликав: «Читайте книги! А головне – не забувайте їх купувати. Підтримуйте українського видавця!»

Автор – Софія Футерко

Світлини — Фотоагентство LUFA