Невідкладна допомога: майстер-клас від «Patriot Defence»

Невідкладна допомога: майстер-клас від «Patriot Defence»

21 вересня в рамках 26 BookForum організація «Patriot Defence»» (Захист патріотів») провела лекцію і майстер-клас по наданню допомоги при травмах. Також організація презентувала свій курс UTLS – Ukrainian trauma Life Support.

Громадська організація «Захист Патріотів» почала функціонувати у 2014 році. Це було пов’язано з агресією РФ на Сході України, коли потреба нових знань та навичок з тактичної медицини стала очевидною й життєво необхідною.

На презентації серед аудиторії були присутні практикуючі лікарі, які прийшли поспілкуватися з колегами та поглибити свої знання. Адже навчальний курс базується на найсучасніших підходах до лікування травми та призначений для хірургів, травматологів, анестезіологів, військових лікарів.

Спікери наголосили на тому, що неважливо, ти лікар чи ні: все одно необхідно знати кожну ланку надання медичної допомоги від поля до операційної.

На лекції була висвітлена інформація про масштаби: 5 млн осіб помирають від травм щороку, 10 людей — щохвилини. Також було порівняно кількість жертв через війну на Донбасі й через ДТП за 2014-2015 рр. Донбас – 13 тисяч загиблих, ДТП – 19 тисяч.

«Ми маємо війну в тилу», - підсумували спікери.

Саме для цього був створений курс UTLS. Він базується на американському курсі, який триває два дні, український - 6 днів: один день курсу невідкладного медичного реагування та п’ятиденна інтенсивна програма складається з семінарів, практичних станцій та симуляцій у реальному часі.

Тренінг надає сильну базу знань, забезпечує практичні навички, фокусуючись на ефективній комунікації та командній роботі. Метою курсу є покращення продуктивності та якості медичної допомоги в ситуації високого ризику.

Завдання курсу полягають в наступному:

  • демонстрація основних понять і принципів первинного та вторинного огляду
  • періодизація лікувальних заходів
  • демонстрація навиків, необхідних для оцінки та ведення критично травмованих пацієнтів.

Варто зазначити, що лікарі-спікери мали можливість продемонструвати свої професійні навики ще до початку практичної частини зустрічі, тому що одному зі слухачів стало зле. Лікарі швидко зреагували й привели хлопця до тями.

Після цього було зазначено, що головне – зламати систему, яка існує зараз, бо через невміння комунікувати, непрофесіоналізм та бюрократію помирають пацієнти.

«Patriot defence» вірить і все робить для створення якісно нової медичної системи, відродження культури першої допомоги та перезавантаження загальносуспільних базових інстинктів, де людина людині завжди людина, а цінність життя забезпечена умінням його берегти.

Текст – Ірина Захарова