Новинки видавництва «Наш формат» до 26 BookForum? | частина І
Літо, як і підготовка до 26 BookForum у видавництвах, у самому розпалі! Сьогодні розповідаємо що шукати у вересні на стенді видавництва «Наш Формат».
«Леонардо да Вінчі» Волтер Айзексон
переклад – Ярослава Стріха
Леонардо да Вінчі — геній, але свій хист від не отримав у подарунок, а викував власними допитливістю, волею та амбіціями. На відміну від деяких найвидатніших умів в історії, він не був наділений надлюдським розумом, майже не здобув формальної освіти, ледве-ледве розумів латину й до пуття так і не опанував ділення у стовпчик. Він часто не домальовував картини, через що його доробок ледь сягнув 15 полотен, та починав дослідження, які нікуди не приводили. Проте Леонардо зміг розвинути в собі безмежну допитливість і спостережливість, поєднати скрупульозність науковця й політ фантазії митця, завдяки чому став найлегендарнішим і найпродуктивнішим інноватором в історії.
У цій книжці, заснованій на записниках Леонардо та розповідях його сучасників, біограф Волтер Айзексон намагається зрозуміти генія та показати, як уміння захоплюватися світом може збагатити кожну мить нашого життя.
«Малеча» Ліза Бреннан-Джобс
Переклад - Валевська Наталія
Це історія про складні стосунки засновника компанії Apple Стіва Джобса та його доньки Ліси. Він носив у гаманці її фотографію, але всім казав, що це не його дитина. Зведені брати і сестри називали її «татковою помилкою». Ліса розповідала у школі, що її батько Стів Джобс, але бачила його здебільшого на обкладинках журналів і з екрана телевізора. Зрештою Джобс визнав її, але вона все одно почувалася покинутою.
«Малеча» — не типова біографія Стіва Джобса, а відверта розповідь однієї із найближчих для нього людей — рідної дочки. Через діалоги та життєві історії Ліса розкриває найглибші риси Джобса із його слабкостями, темними сторонами та непередбачуваними вчинками, а також описує останні відлюдницькі роки життя батька.
«Посткапіталізм. Путівник у майбутнє» Пол Мейсон
Переклад - Мочалова Наталія
Інформаційні технології кардинально змінюють сучасний ринок. Вони створили умовидля появи паралельних валют, стерли межу між роботою та вільним часом, вплинули наформування ринкових цін і породили нові форми власності, такі як спільне споживання. Усе це ставить під сумнів доцільність класичної капіталістичної моделі. Система, підґрунтям якої є здатність адаптуватися, схоже, не встигає пристосуватися до цих перетворень. На зміну їй може прийти нова система — посткапіталізм.
У цій книжці журналіст Пол Мейсон пояснює, як розвиток технологій позначиться на економічному розвитку і якою буде економіка майбутнього.
«Гадки не маємо. Подорож невідомим Усесвітом» Хорхе Чем, Деніел Вайтсон
Переклад - Асташова Олександра
Історія науки — це історія безперервних революцій, які щоразу відкривають нам очі на довколишній світ. Чи зародилося б розумне життя, якби не вимерли динозаври? Чи існують інші виміри? Із чого складається 95 % Всесвіту? Ви не знайдете в цій книжці точних відповідей на ці запитання. Навіть більше — ви не знайдете їх ніде.
Але те, що ми досі не знаємо багатьох фундаментальних істин, означає, що попереду нас чекають неймовірні відкриття.
Ця дотепна книжка проведе крізь ще не розкриті таємниці фізики, космології та астрономії. Вона покаже, як мало ми знаємо про наш Всесвіт, і водночас допоможе трохи краще зрозуміти, як усе влаштовано.
«Походження мови. Як ми навчилися говорити» Деніел Еверет
Переклад - Шпак Геннадій
Людство має визначну перевагу перед усіма земними створіннями: ми постійно говоримо один до одного. Але як ми набули цього вміння у такій складній формі? У цій книжці лінгвіст Девід Еверет презентує комплексну історію еволюції мовлення, починаючи від етапу появи мовленнєвого апарату до складної системи із семи тисяч мов, яка є зараз у світі.