#НовинкиДоBookForum | Видавничий дім «Києво-Могилянська Академія»

#НовинкиДоBookForum | Видавничий дім «Києво-Могилянська Академія»
Видавничий дім «Києво-Могилянська Академія» підготував різноманітні книжкові новинки до 25 Book Forum, серед яких наукові дослідження, навчально-методична література та сучасна українська проза.

ПРО БОГІВ ТА ЛЮДЕЙ | ГРЕЙМАС АЛЬҐІРДАС ЮЛЮС

Пропоноване увазі читача видання містить під однією обкладинкою дві праці знаного литовсько-французького лінгвіста, фольклориста й літературознавця Альґірдаса Юлюса Греймаса — «Про богів та людей» та «У пошуках народної пам’яті». Це здобутки понад двадцятирічної копіткої праці з реконструкції цілісної міфологічної картини світу стародавніх .
З погляду методологічних засад «батька» порівняльної індоєвропеїстики Жоржа Дюмезіля А. Ю. Греймас зреалізував успішну спробу зіставлення розрізнених фольклорних, історичних і літературних джерел у вимірі масштабної міфологічної ретроспективи, що переконливо доводить значущість литовського «компонента» в історії індоєвропейців.
Для українських учених це видання окреслює нову царину досліджень, передусім з огляду на те, що литовсько-українські міфологічні паралелі до сьогодні не було осмислено на такому рівні, якого вони, безумовно, заслуговують.

ДИТЯ ПЕСИГОЛОВЦІВ | ВОЛОДИМИР АРЄНЄВ

Марта на прізвисько Відьма вже знає, що сталося з її батьком за річкою, в країні песиголовців. Тепер їй треба зрозуміти, як жити із цим знанням – і чи здатна вона хоч якось допомогти батькові? І все це – на тлі загадкового зникнення класного керівника, пана Штоца. Все це – в місті, де минуле перемішується із теперішнім і проростає драконовими зубами.
Книжка, як завжди, ілюстрована знаним художником Олександром Проданом, лавреатом «Єврокона-2014».
«Дитя песиголовців» – довгоочікуване продовження «Пороху із драконових кісток», роману, що потрапив до фіналу премій «Рейтинг критиків», «Літакцент» та «Книгуру» і був рекомендований Міністерством освіти України для додаткового читання у шкільній програмі з української літератури.
У 2014 році на загальноєвропейському фестивалі любителів фантастики «Єврокон» у Дубліні Володимир Арєнєв був визнаний найкращим автором фантастики для підлітків.

ЧИТАЙ І ЗНАЙ. ДОВІДНИК-ПРАКТИКУМ | Н. ДЗЮБИШИНА-МЕЛЬНИК

Навчально-методичний довідник-практикум підвищеного типу, що входить до єдиного комплексу посібників з курсу сучасної української літературної мови, скерованим на поглиблене вивчення основних його розділів випускниками загальноосвітніх шкіл і першокурсниками закладів вищої освіти. Виклад теоретичного програмового матеріалу вдало поєднано з практичними завданнями і вправами.
Мета посібника — допомогти випускникам шкіл підготуватися до зовнішнього незалежного тестування. Він може прислужитися і для подальшого підвищення культури особистого мовлення, а також бути використаний на практичних заняттях з української мови.
     

НА ПЕРЕХРЕСТІ МОДЕРНУ: ФЕДІР КРИЧЕВСЬКИЙ НА ШЛЯХУ ДО ПОСТІМПРЕСІОНІЗМУ | ІВАННА ПАВЕЛЬЧУК

У цій книзі розглянуто творчий досвід видатного українського колориста першої третини XX століття Федора Григоровича Кричевського, який акумулював інноваційні практики європейського модерну 1870–1910-х років через засвоєння особливостей французького ар-нуво та віденського сецесіона. Імпресіонізм, символізм та постімпресіонізм, започатковані на тлі загальноєвропейської кризи позитивізму і натуралізму, презентували альтернативні антиакадемічні тенденції, що впровадили новий ірраціонально-суб’єктивний погляд на мистецтво.
Ці передові тенденції межі XIX–XX століть виявилися світоглядним «перехрестям» майбутніх шукань Ф. Кричевського на шляху опанування природи синтезу, що стала невід’ємною складовою його постімпресіоністичної практики кінця 1920 – початку 1930-х років. Основну увагу акцентовано на проблемі синтезу мистецтв у практиці Ф. Кричевського 1913–1928 років, усвідомлення якого зрештою дозволило українському колористові віднайти власний живописно-пластичний код синтетизму та впровадити його у постімпресіоністичні шукання 1930-х років. Дослідження вводить у науковий обіг значний фактологічний матеріал, зібраний на тлі міжнародного соціогуманітарного дискурсу межі XIX–XX століть.
Публікацію адресовано науковцям, аспірантам та студентам зі спеціальностей «історія мистецтв» та «образотворче мистецтво», мистецтвознавцям, викладачам, музейним працівникам й усім небайдужим до історії українського мистецтва та його значення в світовому контексті.