#НовинкиДоФоруму | Видавництво «Наш Формат»

#НовинкиДоФоруму | Видавництво «Наш Формат»
Свіжа порція новинок для самовдосконалення від Видавництва «Наш Формат», які тільки вийшли або побачать світ напередодні 25 Book Forum.

Диво п'ятої ранку. Як підкорити свій день ще до сніданку | Джеф Сандерз

Одна-єдина звичка може змінити ваше життя та допомогти далеко просунутися в досягненні своїх цілей. Для автора цієї книжки такою звичкою стало вміння прокидатися рано самохіть. Такий підйом має безліч переваг: від підвищення продуктивності до відчуття спокою та рівноваги в ранкові години. А найприємніше те, що не обов’язково схоплюватися о п’ятій! Ви можете обрати комфортний для вас час. Сандерз пропонує низку перевірених методик, щоб систематизувати життя й наповнити дні сенсом, а також покрокову інструкцію, як спланувати ідеальний ранок. Ця книжка навчить удосталь спати, бадьоро підійматися з ліжка й ефективно використовувати решту часу. Джеф Сандерз — тренер з продуктивності, автор популярного подкасту The 5 AM Miracle про здорові звички й особистісний розвиток. Закінчив Університет Трумана у США.    

Хаос у Кремнієвій долині. Шалені гроші та неочікувані фіаско | Антоніо Ґарсіа Мартінес

  Уявіть собі будівлю дата-центру, якою сновигає шимпанзе. Він смикає за кабелі, ламає коробки й розносить приміщення. Образно кажучи, ІТ-підприємці  — це «мавпочки» суспільства, які руйнують усе: Uber — звичну службу таксі, Airbnb — готельний сервіс, Netflix — телебачення, Tinder — налагодження стосунків. А Кремнієва долина — це зоопарк, де тримають цих «мавпочок хаосу», стверджує Антоніо Ґарсіа Мартінес, якого називають провокатором індустрії. На власному досвіді, який він описує в цій книжці, Мартінес дійшов сумних висновків про те, як усе влаштовано. Інвестори — це люди, у яких грошей більше, ніж часу, наймані працівники — це люди, у яких часу більше, ніж грошей, стартапи — це бізнес-експерименти за чужі гроші, а маркетинг схожий на секс: за нього платять тільки лузери. Антоніо Ґарсіа Мартінес працював радником у Twitter та продакт-менеджером у Facebook. Засновник компанії AdGrok, яку придбав Twitter.  

Протестантська етика і дух капіталізму | Макс Вебер

Соціолог Макс Вебер став свідком глобальної модернізації, яка відбувалася по всій Європі наприкінці XIX — на початку XX століття. Шукаючи відповідь на питання, що є поштовхом до цих перетворень, Вебер дійшов висновку, що це не стільки поява нових технологій чи економічна політика, скільки трансформація парадигми мислення, спричинена Реформацією. На думку соціолога, поширення протестантизму спричинили зміни морально-етичних принципів, ставлення до праці та ролі людей у суспільстві, і як результат — стало вихідною точкою для появи капіталізму. У цій класичній праці, що побачила світ 1905 року,  Вебер торкається таких понять, як «професійна етика протестантизму», «дух капіталізму»,  і розглядає питання покликання та економічної вигоди. Макс Вебер — німецький соціолог, філософ, історик. Народився 1864 року в Ерфурті. Навчався на юридичному факультеті Гейдельберзького та Берлінського університетів, пізніше викладав у Фрайбурзькому та Гейдельберзькому університетах. Вебера зараховують до найвпливовіших соціологів і вважають одним із основоположників цієї науки.

Гірка правда про стосунки | Ніл Штраус

Газета Times назвала Ніла Штрауса суперзіркою, Los Angeles Times — героєм для чоловіків, а «Правила гри» і бестселер «Гра» принесли йому славу автора «біблії пікаперів». Однак справжньої суті стосунків він дістається саме в цій книжці. «Гірка правда про стосунки» — до болю щира розповідь про життєві кризи, які звалилися на автора через власну поведінку. Штраус досліджує питання, які хвилюють усіх чоловіків і жінок. Чи природно все життя зберігати вірність одній людині? Чи можуть альтернативи моногамії поліпшити стосунки й принести більше щастя? Що притягує нас до партнерів, яких ми вибираємо? Чи можемо ми зберігати пристрасть і романтику впродовж тривалого часу? Шукаючи відповіді, автор побував у сучасних гаремах, передових наукових лабораторіях і навіть лікувався в клініках, щоб позбутися сексуальної залежності. Те, що він відкрив для себе, кардинально змінило його уявлення про кохання, секс, стосунки і навіть себе самого. Ніл Штраус — американський письменник, журналіст і блогер. Публікується в журналі Rolling Stone і газеті New York Times.

Пурпурова Корова! Як створити незабутній продукт | Сет Ґодін

Уявіть, що ви мандруєте автомобілем. За вікном ідилічний заміський пейзаж. На мальовничих пасовищах скубають траву сотні корів. Вам цікаво, але вже хвилин за двадцять ви перестаєте звертати на них увагу. Хай би якими були корови — симпатичними,  ідеальними, із чудовим норовом, при гарному освітленні, — вам стає нудно. Ось на що ви звернете увагу — так це на пурпурову корову серед них, і точно її не забудете. Те саме і з продуктами, які ви пропонуєте клієнту. Ми живемо у світі, де більшість продуктів невидимі. Старе правило:  створюйте безпечні, посередні продукти і поєднуйте їх із найкращим маркетингом,  — перестало працювати. Лише унікальне викликає емоції та інтерес. Виняткове. Нове. Це — Пурпурова Корова. Ця книжка навчить додавати Пурпурову Корову у все, що ви робите, та створювати продукти, варті того, щоб про них говорили. Сет Ґодін  — американський підприємець, маркетолог, лектор.  Був засновником компаній Squidoo and Yoyodyne, яку придбала Yahoo! Ґодін — автор популярного бізнес-блогу sethgodin.com та 18 книжок, серед яких «Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?» («Наш формат», 2016), «Усі ми трохи дивакуваті: міф про масовість та кінець конформізму» («Наш формат», 2016.

Суперфрікономіка | Стівен Левітт, Стівен Дабнер

Коли розв’язок проблеми лежить не прямо у вас під носом, найлегше припустити, що його взагалі не існує. Однак історія та наше життя знову і знову доводять, що це не так. Чи може споживання м’яса кенгуру врятувати планету від глобального потепління? Чому слони небезпечніші за акул? Що спільного між повією та Санта-Клаусом? У продовженні драйвового економічного бестселера “Фрікономіка”—  “Суперфрікономіці” Стівен Левітт і Стівен Дабнер знову поринають у найпотаємніші глибини причинно-наслідкових зв’язків, спростовують поширені міфи та перевертають уявлення про повсякденну реальність. Стівен Левітт — професор економіки Чиказького університету, дослідник і публіцист. У 2003 році нагороджений медаллю Джона Бейтса Кларка, яку вручають економістам віком до сорока років за внесок у розвиток економічної думки. У 2006-му ввійшов до списку «100 людей, які формують наш світ» за версією журналу Time. Стівен Дабнер — американський журналіст, письменник, публіцист, ведучий Freakonomics Radio. Писав для газети New York Times, журналів Time і New Yorker, викладав англійську мову в Колумбійському університеті.

Менеджмент у стилі «Манчестер Юнайтед». Як стати чемпіоном | Алекс Ферґюсон, Майкл Моріц

Зірковий тренер Manchester United Алекс Ферґюсон — легендарна особистість у футбольному світі. Він присвятив команді 26 років, допоміг їй здобути надзвичайну кількість перемог, а його відставку назвали кінцем цілої ери. Ферґюсон переконаний: є риси, притаманні всім переможцям і компаніям, чиї керівники прагнуть успіху незалежно від справи, якою займаються. У цій книжці, написаній у співавторстві з підприємцем Майклом Моріцом, Ферґюсон підсумовує власний життєвий і професійний досвід та пропонує поради, які однаково добре працюватимуть як на футбольному полі, так і в будь-якій сфері. Автор наводить чимало прикладів із власної кар’єри та формулює принципи, що допоможуть дібрати найкращих працівників, створити талановиту команду, а головне — навчитися бути лідером, якого поважатимуть усі. Алекс Ферґюсон — тренер футбольного клубу Manchester United впродовж 1986–2013 років. За час тренерства Ферґюсона клуб здобув 38 нагород, серед яких 13 перемог у Прем’єр-лізі. У 1999 році Єлизавета ІІ посвятила його в лицарі. Майкл Моріц — венчурний інвестор, колишній глава компанії Sequoia Capital, письменник. Був членом ради директорів компанії Google.

Маленькі багаття всюди Селесте Інґ

Новий бестселер Селесте Інґ, авторки «Несказаного», визнано найкращим романом за версією Amazon (2017), книжкою року за версіями Guardian, Buzzfeed, Washington Post, Esquire. Авторка описує іделічне місто Шейкер-Гайтс у штаті Огайо, у якому все сплановано: від кольору будинків до повсякденного життя його мешканців. Слідуючи за життям своїх героїв — сім’ї Річарсонів та Ворен, Інґ досліджує природу творчості та ідентичності, тяжку ношу таємниць, соціальні відносини та стосунки в сім’ї, а також наївну віру в те, що гра за правилами може відвернути катастрофу. Селесте Інґ — американська письменниця, лауреатка Пушткартської премії за найкраще оповідання.    

Гемінґвей | Мері Дірборн

Ернест Гемінґвей, поза сумнівами, один із найвидатніших американських прозаїків. Він познайомив читачів з іншим Парижем, особливою Америкою, Африкою, Кубою. А головне — показав світ яскравішим, стихійнішим, пристраснішим та романтичнішим місцем. На кожному етапі його життя ми бачили нового Гемінґвея — довготелесого хронікера «утраченого покоління», мужнього подорожувальника, що описував подвиги на арені для кориди, репортера на фронтах Громадянської війни в Іспанії і врешті-решт — бородату легенду повоєнних років на Кубі. Однак трагедію, що сталася з ним, до кінця так і не зрозуміли. Детально аналізуючи листи, щоденники та архівні матеріали, Мері Дірборн намагається пояснити внутрішній світ надзвичайної та водночас недосконалої людини. Вона розкриває суть трагедії письменника, який змінив очікування від літератури, спосіб мислити та робити життєвий вибір для багатьох людей. Мері Дірборн — американська письменниця й біографиня. Авторка життєписів письменника Генрі Міллера, галеристки Пеґі Ґуґенгайм.

Дизайн-мислення. Спроектуй своє життя | Біл Барнет, Дейв Еванс

Більшість речей, що нас оточують нас, створені дизайнерами. Смартфони, стільці, космічні технології... Поява всіх цих речей була однаковою — передусім з’являлося питання чи проблема, яку дизайнери намагалися вирішити. Автори цієї книжки показують, як підхід до дизайнерського мислення допомагає нам так само вирішувати проблеми у власному житті. «Дизайн-мислення» навчить проектувати повноцінну та успішну кар’єру, збалансоване, щасливе та продуктивне життя. Білл Барнетт — виконавчий директор дизайнерської програми Стенфордського університету. Дейв Еванс — викладач курсу продуктового дизайну Стенфордського університету, консультант з менеджменту.  

Девід Рокфеллер | Мемуари

Сім’я Рокфеллерів — одна з найбагатших та найвідоміших в американській історії. Постать та доля кожного члена цієї родини — унікальна. Девід Рокфеллер, онук відомого американського нафтового магната Джона Рокфеллера — старшого, багато років очолював Chase Bank, який у медіа інколи називали «банком Девіда». Протягом останніх тринадцяти років банкір був главою сім’ї Рокфеллерів. Він багато подорожував світом, зустрічався з найвпливовішими світовими політиками — від Двайта Ейзенгавера до Фіделя Кастро, був відомий своїми потужними політичними зв’язками та глобалістськими поглядами. У своїх мемуарах банкір розповідає щиру історію свого надзвичайного життя. Девід Рокфеллер помер 2017-го у віці 101 рік.  

Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну | Барбара Оклі

Ви математик чи гуманітарій? Професорка Барбара Оклі переконує, що таких понять не існує. Кожен із нас має внутрішній потенціал, щоб засвоїти будь-які знання. Головне — навчитися вчитися й запустити свій мозок на повну. Навіть більше, одноманітний і цілеспрямований рух до розв’язання проблеми — не завжди найкращий шлях. Інколи варто зробити крок назад, щоб поглянути на завдання з іншого боку, запустити свою креативність, навіть якщо ви працюєте над вирішенням математичної проблеми. Авторка пропонує різноманітні лайфхаки та інструменти, які допоможуть швидко й ефективно запам’ятовувати інформацію, засвоювати будь-які навички: від розуміння складних математичних формул чи наукових концепцій до подолання професійних викликів. А також вона покаже, як зробити навчання простим і захопливим. Барбара Оклі —  професорка інженерних наук Оклендського університету, авторка популярного курсу на Coursera про те, як навчитися вчитися. Здобула диплом зі славістики у Вашингтонському університеті, служила в армії. Військова служба підштовхнула її до вивчення технічних наук, а згодом — розкриття таємниць мислення.

Площі та вежі. Соціальні зв’язки від масонів до фейсбуку | Ніл Ферґюсон

Традиційний опис історичних процесів подає історію людства як ієрархічну структуру, вершина якої — правителі у високих вежах. За цією концепцією, зміни відбулися з приходом технологій, які поставили на перше місце мережеве суспільство. Історик Ніл Ферґюсон переконує: мережі — не новий феномен нашого часу. Інтернет лише пришвидшив та підсилив їхню роль, ставши новим варіантом втілення громадських площ. У цій книзі Ферґюсон аналізує роль мереж в історії людства, споконвічне протистояння між мережами та ієрархічними структурами, а також пропонує засвоїти уроки, які дає історія поширення мереж. Ніл Ферґюсон — британський історик, журналіст, старший науковий співробітник Гарвардського і Стенфордського університетів. Автор 14 книжок, зокрема бестселерів «Цивілізація», «Еволюція грошей» (обидва видав «Наш формат» у 2017 році) та «Імперія», редактор у Bloomberg Television, оглядач Newsweek. Лауреат відзнаки імені Бенджаміна Франкліна «За державну службу» 2010 року.  

Схиблені на вині. Мандрівка у вишуканий світ сомельє | Б'янка Боскер

Професійна журналістка Б’янка Боскер анічогісінько не розуміла у вині, аж поки не відкрила для себе цілий всесвіт, присвячений смаку, — роботу сомельє. Вражена їхніми надздібностями в орієнтуванні у смаку, жінка вирішила розібратися, чи зможе вона досягти такого ж рівня професіоналізму, та зрозуміти, що саме захоплює цих людей. У цій історії, насиченій цікавістю, гумором та скептицизмом, Боскер вирушає в подорож, де зустрічається з підпільними групами дегустаторів, виробниками масмаркетного вина, нейронауковцями та сомельє найкращих ресторанів Нью-Йорка. Б’янка Боскер — журналістка, що пише про їжу, вино, архітектуру та технології для найбільших світових видань: New Yorker online, Atlantic, New York Times Style Magazine, Food& Wine, Wall Street Journal, Guardian і New Republic. Очолювала відділ технологій видання Huffi ngton Post.  

Анатомія менеджменту. Ефективний спосіб керувати компанією | Генрі Мінцберґ

Одна з ключових помилок у роботі будь-яких компаній — це спроби вдавати, що є лише один спосіб управляти ними. Те, що добре для General Motors, часто виявляється катастрофою для маленької автомайстерні. За Генрі Мінцберґом, ключ до ефективного функціонування фірм криється у глибокому розумінні всіх процесів — від ролі менеджера до взаємодії підприємства та суспільства. Протягом багатьох років професор менеджменту Генрі Мінцберґ спостерігав, як працюють менеджери, як організовані компанії, як вони ухвалюють рішення, розробляють стратегії і створюють структури. У цій книжці він намагається максимально широко поглянути на природу менеджменту й функціонування організацій. Генрі Мінцберґ — професор, викладач курсу менеджменту в Університеті Макґілла, автор низки книжок про менеджмент, які стали класикою бізнес-літератури.