#НовинкиДоФоруму | Видавництво «Українська Видавнича Справа»

#НовинкиДоФоруму | Видавництво «Українська Видавнича Справа»
Одне з найдавніших українських видавництв, засноване в Лондоні 1948 року - «Українська Видавнича Справа», до 25 BookForum представить  перевидання унікальних праць ідеологів українського націоналізму. Фундаментальні праці писалися впродовж лічених місяців у вкрай важких умовах ‒ у в'язницях, на конспіративних квартирах, у повстанських криївках.

Патріотизм | Дмитро Донцов

Харизматичний автор, твори якого стали фундаментом для ідей у національно-визвольному русі України ХХ ст. Книга «Патріотизм», яка вийшла 1936 року і віднайдена у наших книгосховищах, є найбільш яскравим прикладом величі думок, характеру і чину, що надихали українських патріотів на визначні подвиги в ім’я Батьківщини. Великою заслугою Донцова є те, що він допоміг українцям «виригнути з наших мізків намул неволі, а з серця – московську отруту. Донцов має на увазі ту московську отруту «з московської чаші», про яку писав ще Шевченко і яка ще й досі затруює свідомість і паралізує волю українців, засліплює нам очі і затуплює наш мозок. Другою великою заслугою Донцова є та, що він виразно вказав на конечну потребу кардинальної зміни психологічної установки нації, на зміну національних орієнтирів, на пекучу потребу зміцнення національної волі до життя, до експансії, власновладства, на необхідність і неминучість боротьби і нагальну потребу плекання і гартування національної сили, яка відіграє головну роль у змаганнях нації до незалежності і розвитку.

Ідея і чин України | Дмитро Мирон «Орлик»

Книга написана підпільником, практиком та ідеологом Дмитром Мироном – «Орликом». Автор був керівником ОУН на Центральній Україні та вбитий гестапівцями під час втечі з в’язниці в Києві 1942 року. Ще в кінці 30-их років минулого століття, до того, коли німецький націонал-соціалізм продемонстрував світові своє справжнє обличчя, в той час, коли Молотов і Ріббентроп ділили сфери впливу, а бійці Вермахту і Красної Армії спільними парадами дефілювали в Бресті, Дмитро Мирон доволі критично поставився до тоталітарних рухів в Італії й Німеччині. Він виразно розрізняв фашизм і націонал-соціалізм і піддавав ці явища докладному аналізу і ґрунтовній критиці. Ця фундаментальна праця є простою до сприйняття та глибокою за змістом. Автор показує глибинне коріння, органічність і традицію українського націоналізму, історичний шлях його боротьби і утвердження, викладає його світогляд і мету. Влучно зазначив упорядник перевидання книги Віктор Рог: "Дмитро Мирон "Орлик" чітко описав, якою має бути мета національної революції?... Бо зробити революцію можливо. Але що далі? Як захистити те, що здобули внаслідок революції? Як розбудовувати і облаштовувати державу? Якщо не здійснити чітких дій з управління, не розставити принципових людей на керівні посади і не впроваджувати жорстких дій із захисту держави, неодмінно виникне загроза реваншу. Це те, що ми спостерігаємо нині".

Під чужими прапорами. Українці в лавах Іноземного Легіону та Руху Опору під час ІІ Світової війни | Під ред. Ярослав Іляш

  Основним рушієм появи цього видання стали не тільки свідчення українців - безпосередніх учасників французького Руху Опору, про що детально описав Мирослав Небелюк у своїй книзі, а і бажання у повній мірі з’ясувати доволі заплутану і маловідому історію українських куренів ім.Богуна та ім.Шевченка, їх подальшу долю та участь у складі Іноземного Легіону. Книга пропонує цікаву драматичну історію поневірянь і випробовувань українців, які з мрією про власну незалежну державу воювали у складі чужих армій, а стали сиротами на Великій війні. Своїми солдатськими чоботями вони пройшли по Україні, Білорусі, Німеччині, Франції, Північній Африці та Індокитаю, але країни своєї вони не здобули. Для більшості з них їх останньою Батьківщиною став Іноземний Легіон…

Грайлик | Марія Пилипчак

Чудове видання дитячого ігрового фольклору "Грайлик" впорядкований Марією Пилипчак. Видання репрезентує народні традиції, що живуть в реаліях сьогодення. У книзі подано понад ста автентичних народних ігрових пісень - описи, тексти, ноти. До них пропонуються 60 уроків, які автор збірки перевірила 30-літньою практикою відомого дитячого фольклорного ансамблю "Цвітень" при Народному хорі України імені Григорія Верьовки. Ці уроки мають три напрями роботи - над ритмом, співом та розвитком музичної пам'яті. Тут подано не лише твори традиційної народної спадщини для вивчення, але і спосіб її передачі. Більша частина записів побачать світ уперше, багато з них – рідкісні тексти, що свідчать про високу культурну модель життя наших предків. Посібник буде корисним для виховників творчих гуртків і таборівок, керівників фольклорних та хорових колективів, організаторів дозвілля, вчителів початкової школи та вихователів дошкільних закладів, та всім тим, кому не байдуже, що співають наші діти.