Підсумки книжкового року: Видавництво Жупанського

Завершення року – це час підсумовувати зроблене. Цей книжковий рік був багатим на нові видання і в художній літературі, і у жанрі нон-фікш. Все ж які книги можна вважати успішними? Які тенденції на книжковому ринку виділили видавців та що чекати у наступному році? Разом із Форумом видавців 2017 книжковий рік підсумовувало Видавництво Жупанського. Своїми думками про тенденції у книговидавництві поділився його директор Олексій Жупанський.
"Імплементація закону про ліцензування ввізної книжкової продукції з РФ остаточно підтвердила і довела корисність цього закону і продемонструвала скільки часу, на жаль, було втрачено, коли ворота нашого як книжкового, так і культурного ринку були навстіж розчахненими перед ворожою для нас країною. Бачимо, що ринок не обвалився, як прогнозували наші квазіексперти, а виріс і продовжує рости.
Остаточно зникла мода на розмальовки і різні варіації сентиментального чтива у форматі "кави до всього на світі", на зміну яким прийшов тренд мотиваційної літератури та бізнес-літератури.
Продовжує зростати популярність фантастичної літератури – як наукової фантастики, так і фентезі.
Остання дискусія щодо незаконного поширення в мережі піратських копій електронних книжок ще раз показала, що у нас досить значна кількість людей ще не готова платити за електронну книжку – або просто не бажає купувати легальну копію, маючи можливість отримати її задарма.
Здається, починає зростати зацікавленість серед читачів саме сучасними українськими авторами, а не лише їхніми закордонними колегами в українських перекладах. Але, думаю, що остаточно дізнаємося, чи так це насправді вже у 2018".
Видавництво Жупанського: цифри
14 книжок Середній наклад 3000 примірників 5000 примірників "Зібрання прозових творів" Г. Ф. Лавкрафта Жанри: перекладна художня літератураНайуспішніші видання 2017 року:
Джордж Орвелл “1984” "Повне зібрання прозових творів" Говарда Філіпса Лавкрафта "Зібрання творів" Амброуза Бірса "Скляні бджоли" Ернста ЮнґераОлексій Жупанський про підсумки та тенденції книжкового року
