Презентація книги Мирослава Лаюка «Заврик та його молодший брат»: +1 в родині – це не страшно!

Презентація книги Мирослава Лаюка «Заврик та його молодший брат»: +1 в родині – це не страшно!

Погодьтеся, всі ми дуже хвилюємося, коли чекаємо на якісь кардинальні зміни у нашому житті. Адже, як правило, ми не можемо на 100% передбачити, у що нам усе це виллється: чи зробить нас утричі щасливішими, чи навпаки, переверне все догори дриґом, тим самим усе зіпсувавши.
Очікування дитини, поповнення в сім’ї – це завжди хвилююча мить для кожного члена родини. Насамперед для батьків – адже він і вона приводять на світ ще одну людину. А якщо в родині вже є маля? Чи завжди ми беремо до уваги його думки та почуття, одного дня вирішивши, що подаруємо йому або їй чи то сестричку, чи братика? Як правильно підготувати свого первістка до цієї звістки? Як зробити так, щоб прихід малюка у цей світ був бажаним не лише для тата і мами, а й для його старшого попередника? Та як дорослим не наробити дурних помилок, зосередивши всю увагу на підготовці до появи новонародженого і не забути, що інша дитина також потребує турботи своїх батьків?

Важливі й необхідні відповіді на ці питання можна знайти на сторінках  дебютної дитячої книжечки молодого українського письменника Мирослава Лаюка. «Заврик і його молодший брат» – це історія про малюка-стегозаврика, в родині якого усі, затамувавши подих, очікують дива. А все це тому, що незабаром на світ має з’явитися молодший братик Заврика.

Головний герой, як і решта членів родини із нетерпінням чекає на нього. Однак до його маленького серденька закрадається тривога. «А якщо батьки мене більше не любитимуть?», «Або любитимуть менше, ніж мого братика?», «Якщо я стану непотрібним?» – такі тривожні думки все ніяк не могли полишити малого хлопця. Звісно, ці питання виглядають дещо перебільшено, однак, як усі ми знаємо, діти приймають усе дуже близько до серця і завдати болю їм можуть навіть найменші дрібнички.

Презентація «Заврика» відбулася 19 травня у рамках Дитячого форуму – Фестивалю «Книгоманія». Під час заходу Мирослав Лаюк розповів маленьким читачам про те, хто такий Заврик, де він живе і з ким товаришує. Діти мали змогу поставити письменникові усі хвилюючі питання, а також поділитися історіями про своїх молодших братиків та сестричок. Окрім того,  багато говорили про суниці, друзів та ліс – інакше кажучи, про вічне. Після чого юним книгоманам запропонували, уявивши себе справжнісінькими художниками-ілюстраторами,  власноруч намалювати ілюстрації до книжки. Тут малеча вже дала волю своїй фантазії: малювали дерева, літо, сонце та, звісно ж, Заврика з його маленьким братиком.

Після презентації дехто з батьків зізнався, що, на їхню думку,  книжечка «Заврик та його молодший брат» обов’язково стане у пригоді не лише дітям, а й їхнім татові й мамі. Адже у того малого справді є чому повчитися. А Мирослав Лаюк, у свою чергу, пообіцяв маленьким читачам написати для них ще не одну казочку. А ті, впіймавши автора на слові, хитро примруживши оченята, побігли обіймати своїх молодших братиків та сестричок. А Заврик, спостерігаючи за усім цим дійством зі сторінок книжечки, і собі усміхнувся. 

Текс і фото - Ксенія Чикунова,
прес-служба Дитячого форуму - Фестивалю дитячого читання "Книгоманія"