Про літературу жахів говоритимуть під час 23 Форуму видавців у Львові
[:ua]Чи література жахів стане новим трендом в Україні та про інші аспекти розвитку цього напрямку розмовлятимуть у межах проекту «Ктулху під ліжком, Кінг у шафі: література жахів в Україні».
Організатор: Літературне об’єднання «Зоряна фортеця» спільно з Творчим об’єднанням «ЛіТерра».
Учасники проекту «Ктулху під ліжком, Кінг у шафі»:
Олексій Жупанський – директор Видавництва Жупанського, видавець творів Лавкрафта.
Олександр Дмитровський – письменник, укладач збірок «Світильник Джека», «Після опівночі».
Олександр Михед – письменник, культуролог, який у цьому році представив літературний арт-бук жахів «Мороки».
Тетяна Пилипець – провідний бібліотекар Львівської центральної бібліотеки для дітей та юнацтва, з якою говоритимуть як літературу жахів сприймають підлітки.
Галина Сологуб – завідувач редакцією видавництва «Клуб сімейного дозвілля».
Анатолій Пітик, Катерина Грицайчук – перекладачі, що працювали над творами Стівена Кінга.
Ще кілька років тому ніша літератури жахів в Україні була практично порожньою і представлена, за великою мірою, лише перекладами творів Стівена Кінга.
«Ми пов’язували це з тим, що новини в Україні не поступаються фільмам жахів, і тому читачі не зацікавлені у додатковому адреналіні» – пояснює координатор проекту Олег Сілін.
Але за останні півтора року ситуація почала стрімко змінюватися. З’явилися конкурси оповідань, у результаті яких вийшли збірки «Повна темрява», «Світильник Джека», «Після опівночі».
«Клуб сімейного дозвілля» почав видавати перекладні антології оповідань («Що ховається у сутінках», «Колір зла»), Видавництво Жупанського розпочало випуск повного зібрання творів класика літератури жахів Говарда Лавкрафта, з’явився фестиваль «темних напрямків» «Некрономікон».
Учасники проекту під час 23 Форуму видавців спробують розібратись, що означає цей сплеск інтересу. Чи буде він сталим і в Україні з’явиться нова повноцінна жанрова ніша, чи стихне за рік-два?
зображення: 078.com.ua[:]