«Пиши. Легкий шлях від ідеї до книги»: як написати свою книгу

«Пиши. Легкий шлях від ідеї до книги»: як написати свою книгу
У четвертий день 25 Book Forum у готелі «Rius» відбулась презентація книги Таїс Золотковської «Пиши. Легкий шлях від ідеї до книги» в межах тематичного кластера Context. Авторка Таїс Золотковська, яка, окрім цього, є засновницею Клубу анонімних авторів, поділилася своїми досвідом написання художніх книг, беручи до уваги поради різних закордонних фахівців. Книгу видало видавництво «Моноліт Bizz»; проілюструвала видання молода художниця Маргарита Вінтер.
"Пиши" – це книжка, яка має надихнути і вказати людині, яка хоче займатися письменницькою діяльністю,  шлях до написання своєї першої (другої чи кожної наступної) книжки. Дуже важливо – дати людині інструмент, аби вона надалі могла ним користуватись, – стверджує авторка.
У книзі йдеться про те, як будувати сюжети, творити діалоги та персонажів, подано поради, з чого почати свою книгу та як не кинути писати. Кожен розділ присвячений певному аспектів підготовки і опрацювання тексту. У контексті сучасності, коли насправді кожен і кожна можуть бути письменниками/-цями, дуже важливо вміти правильно подати свої тексти, зробити їх цікавими. Зараз письменство популяризується. І якщо на Заході на цю тематику створено й видано безліч книжок, започатковано безліч спільнот однодумців, організовано багато курсів з письменницької майстерності, то в українських реаліях це тільки у зародку. Таїс Золотковська створила книгу, яка є адаптованою до тих реалій, які трапляється спостерігати щодня і з чим здебільшого можуть мати проблеми автори-початківці, які захочуть видати свої твори. Зокрема, в одному з розділів книги йдеться про стосунки видавця з автором і такі поради дійсно можуть допомогти розібратися з азами цієї співпраці. Сьогодні є дві причини, чому письменство стає популярним та чому треба видавати більше різних книжок з письменницької майстерності. По-перше, як згадувалось раніше, ми всі пишемо і найбільше цьому сприяє розвиток соціальних мереж, де текст займає важливе місце. По-друге, це війна, це блокування російськомовної літератури, через що з'явилася величезна можливість створювати українськомовні тексти та розповідати свої історії. Тож кожен/-на можуть себе спробувати у цій сфері. Насамкінець авторка поділилась однією з порад: «Ти можеш писати будь-що, навіть, якщо найгірший текст усіх часів і народів, адже його не побачить ніхто, поки ти цього не захочеш». Автор: Марта Божик Фото: Катерина Бадан