#саморозвивайся: лекції від TEDx про літературу та мрії
Рубрика #саморозвивайся допоможе вам провести з користю час в соціальних мережах: почитати, подивитись, послухати, проаналізувати.
Вже звичні всім три великих червоних літери TED (Technology Entertainment Design) розшифровуються як Технології, Розваги, Проекти. Це не комерційний американський фонд, який щорічно проводить конференції та збирає яскравих особистостей із різних галузей, наприклад, вчених, філософів, музикантів, меценатів або бізнесменів.
Спікери протягом 18 хвилин лекції повинні донести своє послання аудиторії, що зібралася. Кожний такий виступ на конференції TED низивається «TED Talk» і проходить під девізом «Ideas Worth Spreading» («Ідеї, варті поширення»).
Іван Малкович: Розвиток таланту
Іван Малкович — український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», редактор, упорядник, автор та перекладач кількох десятків книжок для дітей.
Його ідея створення «особливо якісної української книги» переросла у професійне кредо. В своєму виступі Малкович розповідає про важливість наповнення творчості національними рисами та смислами.
«На цій землі буде лад тільки тоді, коли ми зрозуміємо, що енергія української культури – надзвичайно важлива і унікальна», переконує видавець.
Виступ Івана Малковича ви можете переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=euEphIeWjK8
Чіп Кідд: Мистецтво першого враження – у дизайні та житті
«Ясність чи таємничість? За фахом я графічний дизайнер і мушу балансувати між цими двома поняттями», – так починає свою лекцію Чіп Кідд, один із найвідоміших на сьогодні дизайнерів обкладинок і один з найдотепніших лекторів TED. Хоча ні, насправді він почав свій виступ так: «Бла-бла-бла-бла…», пояснюючи таким чином, як таємничість переходить у маячню.
Виступ Кіда – ці мінімум абстракції та максимум конкретних прикладів про мову візуального сприйняття, взятих з практичної діяльності дизайнера та взагалі всього, що його оточує, – чи буде це рекламний постер, чи буденна кнопка виклику ліфта. Вмикайте відео і слухайте, як похід у китайський ресторан та печиво з передбаченням можуть стати ідеєю книжкової обкладинки!
Виступ Чіпа Кідда ви можете переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=0nI65jgHG9o
Ендрю Фіцджеральд: Пригоди художньої літератури в Twitter
Лекція Ендрю Фіцджеральда – письменника, редактора й «твітера» – про той новий світ, що колись міг існувати тільки у фантастичних книжках, автори яких вдавалися до надспроб зазирнути в майбутнє, а тепер є нашою дійсністю. Той світ, де книжка, навіть електронна, більше не є єдиний носій художнього тексту.
Світ, де межі між реальністю і цифровими технологіями розмиваються, дописи в соціальних мережах переростають у романи, а вигадані герої стають якщо не учасниками, то принаймні коментаторами реальних соціальних і політичних подій. Нова медіареальність пропонує унікальні формати і платформи для творчих експериментів, навіть більше – сам експеримент стає частиною такого формату.
Обов’язково вмикайте, якщо хочете послухати про Twitter як особливу платформу для творчих експериментів, ренесанс короткої прози та про «твіти», що стали книжками.
Виступ Ендрю Фіцджеральда ви можете переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Wd_XIH8NOTw