Що природно, те прекрасне: тіло у сучасній українській фотографії
15 вересня у львівському готелі Leopolis було представлено першу англомовну антологію еротичної фотографії українських авторів. Книгу, яка вийшла друком у видавництві «Основи» під назвою Ukrainian Erotic Photography, презентували авторка тексту, мистецтвознавець Вікторія Мироненко та випусковий редактор Світлана Лібет.
Антологію, серед авторів якої також Віктор Марущенко, Ольга Костирко та Олександр Курмаз, було створено разом зі Школою фотографії Віктора Марущенка.
Спочатку укладачі хотіли зупинитися лише на роботах молодих авторів, але потім вирішили не обмежуватися доробком останніх років, а надати поціновувачам можливість ознайомитися з вже раритетними роботами початку 90-х.
Таким чином, видання охопило весь період розвитку еротичної фотографії у незалежній Україні.
Серед особливостей, якими українська еротична фотографія відрізняється від світових трендів, Вікторія Мироненко окреслила дві: по-перше, це «чорнозьомність» подачі вітчизняних авторів, тобто наші автори підходять до роботи ґрунтовно в буквальному сенсі, часто обираючи тлом для зйомок природний колорит; по-друге, це певна романтизація зображуваного. Закордонні фотографи часом не цураються досить жорстко, натуралістично підходити до «об’єкта».
До речі, ще до виходу книги, під час рекламної кампанії видавництво отримало на свою адресу звинувачення в «об’єктивації жіночого тіла» на обкладинці. Але, на думку представників «Основ», їхній підхід нічого спільного з об’єктивацією не має, тим більше, що видання дотримується чіткої пропорції 50:50 між зображенням чоловічого і жіночого тіла.
До книги увійшли роботи як молодої генерації фотографів (Ярослава Солопа, Сергія Мельніченка, Ігора Чекачкова та інших), так і відомих авторів (Миколи Троха, Євгена Павлова, Романа Пятковки, Гліба Вишеславського).
Загалом у книзі представлені роботи 21 автора та більше 100 фотографій.
Волкова Аліса