Сприйняття депресії в суспільстві

Сприйняття депресії в суспільстві

Недільний ранок 26 BookForum розпочався сонячно та цікаво, бо у львівському готелі «Жорж» розпочалася дискусія на тему «Сприйняття депресії у суспільстві».

Андрій Мартиненко – редактор видавництва «Темпора» і редактор презентованої книги модерував зустріч, яка мала на меті зламати стереотипи про депресію та представив аудиторії спікерок: письменниць, громадську активістку Ксенію Фукс та психологиню Оксану Пендерецьку.

Щоб налаштувати аудиторію на потрібний лад пан Андрій запропонував Ксенії прочитати уривок із книги, на що письменниця радо погодилась.  

 «Слово «депресія» стало модним. Зараз на кожному кроці можна почути: «У мене депресія, не можу з тобою зустрітися» або «Я в депресії ,треба об’їстися шоколадом». Я навіть підозрюю, що люди вважають,  якщо у них немає депресії, значить з ними щось не так… Якщо в тебе немає депресії, то ти посередність, тобто нецікавий та відсталий…Якщо в тебе немає депресії, ти не в тренді»…, – уривок, який зачитала Ксенія.

Згодом Ксенія Фукс вдалася до пояснення мотиву написання книги, яка стосується депресії. За її словами, писати треба лише про те, на чому розумієшся і на чому знаєшся і віднесла себе до тих, хто добре знає про депресію, мало того, має власний досвід лікування психічного розладу і найголовніше – не соромиться цього.

Оксана Пендерецька прокоментувала явище депресії з професійного погляду, наголосивши, що суспільство дуже збаналізовано сприймає слово «депресія». Бо замість того, щоб сказати мені сумно, в мене поганий настрій, я втомився… багато хто каже, що в мене депресія. ВООЗ подає статистику, що 300 млн населення Землі страждає на клінічну депресію, українців в рази менше і причиною цього є недодіагностованість, боязнь і сором, які клеймом нависають у суспільстві.

«Нам не вистачає сміливості визнати, що люди з психічними розладами шкодять не суспільству, а насамперед собі», – зауважила пані Оксана.

Влучні тези спікерок розкривали питання боротьби з депресією та навчали присутніх звикати сприймати депресію, як серйозну проблему, якої не потрібно соромитись, а вчасно локалізовувати.

Насамкінець Ксенія Фукс розповіла про свій психосоціальний проект, який реалізувала у мережі Facebook. Там усі, хто хоче поділитись своїми проблемами та отримати кваліфіковану допомогу професіоналів. Закликала присутніх доєднуватись  віртуально та купляти і підписувати придбані книги у реальності.

Автор - Юлія Галапач

Фото - Дарина Кухар