Тематичний кластер «Освіти» на 26BookForum: як осмислити непричетних?
Тематичний кластер «Освіта» — це намір зрозуміти, що немає реальних причин бути «непричетним» у 21 столітті. Доступ до інформації, широкий спектр каналів комунікації, відкриті кордони, освіта он-лайн - все це чинники формування суспільства, в якому байдужість та непричетність нетрендові, несучасні, невластиві, небажані.
19 вересня
Освіта як старт успішного майбутнього: як готувати до ЗНО ще з початакої школи
Під час дискусії учасники поговорять про те, чому в початковій школі варто приділяти особливу увагу формуванню читацьких навичок і як саме це впливає на засвоєння мови вже у випускників. Чому саме потрібно приділяти найбільше уваги під час вивчення української мови, щоб отримати 200 балів на ЗНО. А ще багацько-багацько лайфхаків як для учнів, так і для вчителів.
Кириличний шрифт: життя без труднощів для дітей з дислексією
За статистикою понад 10% людей відчувають труднощі пов'язані з дислексією. Зокрема дітям, що мають прояви дислексії важче опановувати навички читання. За кордоном давно розроблені і використовються спеціальні шрифти, що допомагають долати подібні труднощі. На зустрічі буде презентовано новий кириличний шрифт, створений відомим українським художником Олегом Петренком-Заневським за підтримки ЮНІСЕФ в Україні та у партнерстві з ГО "Соціальна синергія". Презентація може бути особливо цікавою для видавців, освітян та інших зацікавлених користувачів.
Думати, діяти, мріяти: презентація інтерактивних підручників видавництва «Оріон»
Європейська освіта — це не мрія, яку мають творити видавництва. До цього повинні бути причетні і видавництва. Видавництво «Оріон» представляє навчальну літературу: від Букваря до інтерактивного підручника із Всесвітньої історії для 11 класу й інтегрованих атласів. Наша мета переконати, що європейська освіта твориться нашими спільними зусиллями.
20 вересня
Захист прав дитини: відшукування причетного
Як корелюються права дитини і права людини? Хто несе відповільність за порушення цих прав? Які наслідки для держави? З чого може почати пересічна людина задля прав дітей? Метою дискусії є обговорення актуальних питань у сфері захисту прав дітей та напрацювання пропозицій щодо вирішення цих питань у колі експертів.
Олександр Авраменко: майстерка, щоб точно скласти ЗНО
Мовознавець, дослідник та популяризатор української мови Олександр Авраменко представить нові посібники з української мови і літератури для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Автор проведе майстер-клас для бажаючих успішно здати ЗНО.
21 вересня
З кого починаються інновації в освіті?
Поруч з нами є люди, які знають, що їхні діти отримають хорошу освіту тільки тоді, коли візьмуть на себе відповідальність за її якість. Тут буде все, що ви хотіли знати про інновації в українській освіті: неформальна, онлайн освіта, демократична школа, технології і відсутність відповідальності.
Теревені БеркоШко: як говорити з дітьми про важливе?
Не так принципово, як саме навчити дитину вирішувати рівняння чи виділяти на письмі пряму мову. Значно важливіше - говорити з дітьми. Про те, що їх турбує, про те, що відбувається в світі, передавати культурні надбання людства, формувати громадську позицію - все те, що окреслює цінності, світогляд і осмислений підхід до життя.
Воркшоп. РІДнисязмовою
Воркшоп буде організовано у форматі невеличкого інтерактиву де всі охочі зможуть, граючись, перевірити свої знання рідної мови, культури, історії, етнології. Це будуть картки із завданнями з різних категорій, а також цікаві вправи. За правильні відповіді, на учасників чекатимуть сувеніри/подарунки.
22 вересня
Терапевтична література/Книга, яка лікує.
Багато видавництв, часто з власної ініціативи і добрих помислів, перекладають і видають книжки, які допомагають дітям подолати якусь травму чи справитись з не дитячими ситуаціями в житті, але вони не користуються популярністю. Кому і як пропунвати ці книжки? Як донести до читача? Як правильно використовувати терапевтичну літературу?
Презентація проекту «Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою»
Спільний проект Українського ПЕН та видання The Ukrainians. Цілі проекту: показати повноту і різножанровість української літератури; звернути увагу українських та іноземних читачів на важливі твори, які з певних причин були забуті або малознані.
Підбірку підготувала Юлія Формос