Цитатник дискусії про зміну українців

Цитатник дискусії про зміну українців
Дискусія від Кримського дому «Як змінились українці за останні шість років?», яка пройшла в рамках 26 BookForum, викликала чималий ажіотаж.

Учасниками дискусії стали:

  • Сергій Жадан — поет, прозаїк, громадський активіст
  • Євген Глібовицький — експерт із довгострокових стратегій та учасник Несторівської та Унівської експертних груп
  • Алім Алієв — програмний директор Кримського Дому
  • Ельміра Муратова — кандидат політичних наук та доцент кафедри політичних наук і міжнародних відносин Таврійського національного університету

Під час дискусії спробували розібратися, як змінилась наша нація за останні шість років і чи змінилась взагалі, а також відповіли на багато інших питань.

Тож, найбільш цікаві цитати зібрані тут.

Точкою відліку змін можна вважати Майдан. Після нього ми отримали групу людей, які хочуть продовжувати боротися. Але і конфлікт тих, хто хоче гарантій і тих, хто хоче можливостей (Є. Глібовицький)

Феномен довіри країни до влади можна пояснити надією на чарівну пігулку, яку Зеленський тримає в кишені (Є. Глібовицький)

- Яким чином можна повернути тему війни з тіні та як сучасна інтелігенція може цьому сприяти?

Взагалі-то, за ці роки в нашій країні робили все можливе, щоб тема війни була на слуху. Що можемо зробити ми? Важко змагатися з телевізійною пропагандою і зараз ми маємо результат цієї телевізійно-інформаційної політики. Україна програла інформаційну війну. А в нас тільки є можливість показувати, що ми не підігруємо владі, що це наша країна, наша земля, яку в нас забрали (С. Жадан)

Можна вічно говорити про проблеми сходу і заходу, але ми не маємо боятися поверненню наших співгромадян, ніби нам немає про що з ними говорити через 5 років окупації. Ми досі одна країна, розділена лінією фронту (С. Жадан)

Кримські татари дуже часто говорять про те, що їм не вистачає свободи з 2014 року і це є дійсно проблемою. У них були можливості для самореалізації, зараз цього немає (Е. Муратова)

Відношення кримських татар до України не змінювалося ніколи, воно завжди було чудовим, але вони розділяють країну і владу. Україна — прекрасно, влада — не дуже (Е. Муратова)

Переселенці — це місточки між нами та людьми на окупованих територіях (А. Алієв)

Діалог — це завжди складно. Зараз існує думка, що діалог — ознака слабкості, ти пішов на поступки, зрадив. Ти маєш просто вислухати опонента, не обов'язково приймати його сторону. Так, це красиво звучить, що ти ні на крок не поступишся від своїх постів у Facebook, але, зазвичай, коли ми потрапляємо з мережі в реальне життя, то це не діє (С. Жадан)

У нас немає стільки безпеки, щоб політичні дискусії ставали публічними. Вони відбуваються тільки за зачиненими дверима, на нейтральних майданчиках (Є. Глібовицький)

Ми не дивимося на Донбас, як на можливість, ми дивимось на нього, як на проблему. Коли ми дивимося на себе, як на П'ємонт, то не варто забувати, що зі свого часу, ми були Донбасом для Австрійської імперії (Є. Глібовицький)

Причетних в Україні мільйонів 39 та 40 мільйонів потенційних читачів, які не знають, що вони потенційні читачі. Це 40 мільйонів потенційних громадян України, кожен причетний. Не може бути такого, що на сході все погано, на заході — добре (С. Жадан)

Народитися в Україні в цей час і бути хоч якось причетним до цих змін, що відбуваються зараз — це найбільше благо. Добро переможе, як кажуть, але це не точно (Є. Глібовицький)

Текст — Анастасія Диняк

Світлини — Фотоагентство LUFA