Творча зустріч з Юрієм Винничуком та Андрієм Курковим

Творча зустріч з Юрієм Винничуком та Андрієм Курковим

«Іноді Андрій мені підсовує свиню», - розповідає Юрій Винничук про нюанси колективної праці над книжкою «Іній в очах її», яку планують із Андрієм Курковим невдовзі видати на полички книжкових магазинів. Та про це трохи згодом.

20 вересня в рамках наймасштабнішого книжкового форуму країни письменники Юрій Винничук та Андрій Курков розповідали про тонкощі створення власних книг «Нічний репортер» й «Сірі бджоли». Також говорили про інші  свої романи, які вже так полюбилися читачам. Юрій Винничук поділився історією про те, як  йому вдалося врятувати рукописи від колишніх працівників КГБ. Письменник зашифрував свої націоналістичні вірші під папери із перекладом. Працівники радянської влади під час обшуку квартири знайшли їх, та на щастя, не «розкусили». Після такого випадку Юрій перестав писати відверто, й почав шифрувати. В одній із книжок автора мовиться про вигадану країну на Близькому Сході, яка загинула, зруйнована своїми сусідами. Як ми можемо здогадатись, - це Україна. Письменник каже, що саме так описує свій плач за країною.

Андрій Курков в свою чергу розповів детальніше про книгу «Сірі бджоли», у якій висвітлив події Донбасу та анексований Крим. Два головних герої – вороги з дитинства, яких життєві обставини змусили примиритись. Під час війни Сергій та Пашка залишились у селі одні. Та не зовсім, перший має бджіл. Здається, за роки стрілянини комахи почали приносити зовсім не солодкий мед. Сергій вирішує відвезти бджіл на відпочинок у Крим, на пасіку давнього друга.

Юрій Винничук зізнався, що він присутній у всіх своїх персонажах. Розповів, як головна героїня його роману палила, і каже, сам з’єднався із цигаркою на три роки: «Я розсіяний краплями по всім героям».

День зізнань влаштували автори присутнім на події шанувальникам. Юрій Винничук розповів, як закохався в свою ж персонажку, і не дозволяв їй жодних близьких стосунків із чоловіками. «Я ревнував, - каже письменник. Я навіть писав із нею лесбійські акти, бо мені так було легше. Вона мені не зрадила»,- сміявся зі слухачами Юрій. Цей автор дозволив собі  у книзі перетворити Львів у морський порт. Каже, що це мрія всіх львів'ян. «Якщо роман переведуть на іноземну, - нехай Львів буде на березі моря!» - припускає письменник.

«Написати кожен роман – як університет закінчити», - порівнює Андрій Курков, розповідаючи про «Шенгенську історію». Десять років письменник подорожував Литвою, досліджував її населення, його звичаї та поведінку. Каже, що литовці вважають себе литовцями лише закордоном. Ця книга розповідає саме про такі три молоді пари, що мріяли переїхати у Париж та Лондон.

Потішили своїх прихильників письменники і гарною новиною. Їх нова спільна книга «Іній в очах її» з’явиться на поличках книжкових магазинів вже до початку нового року. Працюють автори над романом ще з 2012-го року. Як відбувається процес написання однієї історіями дома різними людьми, запитаєте ви.. Все дуже просто! Один пише першу, третю та п’яту частину, а інший другу, четверту й шосту. Звісно, що так автори жартують! Андрій, кажуть, пише сучасну лінію книги про молодих археолога та бухгалтерку, а Юрій – минулу, міжвоєнний період. «Наші сюжетні лінії не зустрічаються, та перехрещуються, - зауважує Андрій Курков, - мої герої викопують історію його героїв». Звісно, бувають неточності, які автори між собою обговорюють й домовляються про зв’язність твору. Вкінці обоє довго редагують, та поступаються один одному в потрібних моментах. Непроста справа – написання книги, а тимпаче спільної. Тому країна чекає на чергову родзинку від авторів, у вигляді нового роману.

Текст - Ольга Клибанська