Творчий тандем: Антін Мухарський та Юрій Винничук
Копальня кави – надзвичайно атмосферне місце у центрі старого Львова. Здається, що навіть стіни в цьому закладі просякнуті ароматами чорних зерен. Зал у копальні створений для веселих розмов та зустрічей. Вечір 14 вересня зібрав тут любителів української прози і хорошого гумору.
Виступають Антін Мухарський разом з Юрієм Винничуком не вперше. Вони встигли побувати у Торонто, Монреалі… Що ж підготували для своїх шанувальників на Форумі? Спочатку їх зустріч анонсували, як презентація нової книжки пана Юрія, згодом зазначали, що відбудеться «читання еротичної прози». Антін сказав, що в такому випадку, вони поєднають і одне й друге. Розпочали дійство з презентації книжки «Лютеція», у якій відображені ситуації з життів реальних людей, любовні пригоди Івана Вагилевича та навіть самого автора. Юрій читав уривки з постмодерного роману. Текст і манера читання вражають львівським колоритом. Зала наповнювалася сміхом. Також, письменник розповів про свою книгу «Житіє гаремноє», у якій описав власне бачення того, як Роксолана здобула прихильність султана.
Антін Мухарський: «Я вважаю Юрія Винничука своїм хрещеним батьком у літературі. Моя діяльність починалася з того, що я намагався прочитати в театральному інституті його видатне оповідання «Ги-ги», за що мене дискваліфікували з шевченківського конкурсу».
Юрій зазначає, що викидав цілі сторінки тексту з книжок свого «хрещеника», але не може не погодитися з тим, що останній має чудову манеру письма.
Першою з своїх книг Антін презентував «Національну ідею модерної України», яка складається з інтерв′ю з такими відомими українцями як Олег Покальчук, Лесь Подерев′янський, Юрій Андрухович, Роман Балаян, Іван Дзюба та багато інших. Інша книжка – це «Донецький Х…», яка колись називалася «Сни рудого скорпіона» і була видана ще у 1998 році. Вона мала реальне підгрунтя, багато сюжетів побудовані на двох ментальних парадигмах нашої країни.І найрадикальнішою, пронизаною чорним гумором є «Смерть малороса», в якій уважний читач може впізнати нашого сучасника. Хто це насправді Антін не розповів.
У планах новоствореного тандему створити батярське кабаре. Така ідея з′явилася під час мандрів. Проект матиме назву «Рожеві вуса». Розповівши про це, Антін і Юрій заспівали легендарну пісню «Плакала і сміялась» з фестивалю «Червона рута». На закінчення вечора, письменники вирішили розіграти лот, який складався з чотирьох книг. Остаточна ціна лоту склала 100$ і 1000 грн. Автор: Марія Масюк Фотограф: Галина Костик