Вірші, електроніка, джаз. Чим дивуватиме Ніч поезії та музики non-stop

Вірші, електроніка, джаз. Чим дивуватиме  Ніч поезії та музики non-stop

У ніч з 21 на 22 вересня відбудеться одна з найпопулярніших акцій головного культурного фестивалю країни. Організатори Ночі поезії та музики non-stop на 26 BookForum готують оригінальну концепцію і дещо оновлюють формат. На відвідувачів чекають автори з 10 країн світу, найяскравіші зірки української джазової та електронної сцени і абсолютно безкоштовний вхід. 

Унікальний формат та незабутня атмосфера зробили «Ніч поезії та музики non-stop» однією з найвідвідуваніших подій фестивалю. Традиційно акція поєднає актуальну поезію з прогресивною музикою відомих українських гуртів. 

Подія відбудеться у нічному клубі «Picasso», що на вул. Зеленій, 88. Початок о 22:00.  

Вперше музика лунатиме у режимі non-stop упродовж усієї ночі. Музиканти супроводжуватимуть виступи поетів своєю грою. Це одна з новинок оновленого формату. 

Свої вірші декламуватимуть поети з 10 країн. Музичне наповнення забезпечать зірки джазової та електронної сцени. Хедлайнери Ночі -Laura Marti & Volodymyr Kaminskiy та співачка Alloise.

Ніч поезії та музики non-stop також готує «Годину прем’єр». Акція стане можливістю для молодих і поки невідомих гуртів виступити на великій сцені. Цього разу таких буде два — Vendeio та DivAdzhu. Для обох колективів Ніч поезії та музики non-stop є майданчиком для знайомства великої публіки зі своєю творчістю. 

Line-up Ночі поезії та музики non-stop

Laura Marti & Volodymyr Kaminskiy

Laura Marti — українська джазова співачка, композиторка, авторка текстів. Творить і спілкується з публікою через музику шістьма мовами: українською, англійською, португальською, вірменською, російською та французькою. Laura Marti є учасницею численних джазових фестивалів: Leopolis Jazz Fest, Jazz-Bez (Польща-Україна), Za-Jazz Fest, Jazz Koktebel, Art-Jazz Cooperation, Che-Jazz Open, Mek Azg, Mek Mshakujt (Вірменія) тощо.

Володимир Камінський — продюсер проекту LAURA MARTI Jazz & World Music, один із засновників центру Jazz in Kiev, член оргкомітету Leopolis Jazz Fest, продюсер мультимедійних шоу для вінницького фонтанного комплексу, піаніст, композитор, один із засновників київського музичного клубу MK Music Spacе.

Для програми музиканти обрали найкращі композиції Лаури Мартi з її альбомів – пісні, які вже здобули любов слухачів. Серед них авторські твори: I Dream, Shine, Колискова, Пташина молитва  та інші, спеціально аранжовані для дуетного виступу. Лаура Марті на Ніч поезії та музики non-stop співатиме 4 мовами: українською, англійською, португальською і вiрменською.

NYMPH.

nymph. — просто карпатська дівчина. Це історії, наспівані з минулого і зі снів на Гуцульщині, м‘яко і природньо вплетені в урбаністичні тембри. Це фолк, джаз, нео-соул, джангл, електроніка і аніматизм. Трохи про експерименти з традиціями, трохи про народне, трохи про особистий досвід. Засновниця проекту — соулова вокалістка Влада Лєфор.

HEINALI feat. Michael Balog

Heinali — псевдонім українського композитора та саунд артиста Олега Шпудейка. Серед його робіт — музика до відеогри Bound від Plastic/ Sony Santa Monica (Польша/США), нагороджена Best Digital Audio 2017 від Digital Dragons, хореографії — A Thread (Jean Abreu Dance), поставлена в Southbank Centre (Великобританія), та SynthTap — хореографічний перформанс, що поєднує у собі степ та модульний синтез.

Виступи Heinali наживо основані на електронній імпровізації, з акцентом на процесі та із активним використанням техніки модульного синтезу та обробки звуку.

Михайло Балог – мультиінструменталіст, композитор і засновник музичної школи Vedel School - Школа Сучасної Музики у Львові. Відомий не лише як успішний джазовий саксофоніст: ембіентна музика його електронного проекту Manu звучала у багатьох сакральних місцях – соборах, лофтових локаціях і храмах різноманітних конфесій. Як сольний виконавець Балог брав участь в фестивалях Jazz Bez, Leopolis Jazz Fest тощо.

Багато гастролює Європою, робить спільні проекти з театральною етно-групою KURBASY хором ΕΣΧΑΤΟΦΟΝIΑ, є постійним учасником тріо відомого джазового контрабасиста Марка Токара – Mark Tokar Trio. Одним із захоплень Михайла Балога є індійська класична музика, котра проникла у його свідоме та підсвідоме життя завдяки зануренню у північноіндійську традицію хіндустані під опікою видатного, віртуозного виконавця на флейті бансурі – Пандита Харіпрасада Чаурасії

Heinali та Michael Balog підготували особливу програму у стилі creative jazz/live ambient. Двоє майстрів імпровізації зустрінуться на одній сцені. Дві різні музичні традиції — джаз та електроніка — поєднаються в одному виступі. 

ALLOISE

Відома українська співачка, що виконує пісні в стилях поп, соул, RnB і фольк. З 2007 року по 2012 була вокалісткою та автором пісень гурту «Gorchitza».

З квітня 2012 року ALLOISE розпочала сольну кар’єру. А вже в листопаді 2012 стала кращою українською артисткою за версією MTV EMA.

У червні 2014 кліп Alloise на пісню «Tell Me of Fire» потрапив в ефір телеканалу MTV США. Це перший випадок, коли пісня українського артиста потрапила до ефіру головного музичного каналу США. В той же період в італійському музичному чарті earone.it пісню «Tell Me of Fire» визнали «кращою піснею тижня».

Alloise також відома своїми спільними роботами із Олегом Собчуком та гуртом «СКАЙ», «Фаготом» із гурту «ТНМК» та DJ Lutique. За роки своєї кар'єри співачка виступала на одній сцені з такими світовими артистами, як Morcheeba Band, Kosheen, Craig David, Nelly Furtado, Jessie Ware, Sophie Ellis Bextor, Loreen і Faithless.

Також співачка співпрацювала зі всесвітньо відомим продюсером — Уолденом, відомим по роботі з Whitney Houston, Ray Charles, Diana Ross та іншими.

Крім музичної кар’єри, Алла грає в театрі Театр КРоТ у таких п’єсах - «Сни Васіліси Єгоровни» та «Andy Warhol. Вигадка» за п’єсами Леся Подерв’янського.

У «Ніч поезії та музики» разом із Alloise заграє відомий львівський джазовий піаніст — Юрій Середін.

New Brain Trio feat. Michael Balog

NEW BRAIN TRIO — амбітна сповідь українських музикантів. За прямолінійним, багатошаровим стилем цього проекту, який неможливо зрозуміти сухою логікою, стоїть особистість його автора. Складний інтровертний електричний джаз NEW BRAIN TRIO усуває монополію тьмяних соло, відтягуючи пошук нових імпровізаційних розмірів як головну мету музики.

За винятком щупальців глобальної гармонічної змови, NEW BRAIN TRIO витає в хмарах надпрекрасного. Творець цього еклектичного проекту впевнений, що перше і останнє слово в музичній еволюції сказано на сцені. Все решта належить публіці.

Музика New Brain Trio у тандемі з львівським саксофоністом Михайлом Балогом, схожа на багатошарове, строкате музичне полотно, що подеколи розквітає буянням кольорів та форм, а інколи викарбовується монохромною звуковою палітрою тіней та відтінків.

Тут мінімалізм сусідить із ейсід-джазом, сінкоповані фанкові ритми на рівних співіснують з електросвінгом, а джаз-рокові пульсації вільно розчиняються в медитативному вакуумі. Такого роду багаторівневій підхід є характерним для сучасного джазу, символізуючи схід і світанок нового покоління фьюжн-інтерпретаторів.

Своєю творчістю музиканти підтверджують думку відносно того, що джаз — це жива, дихаюча структура, поліедр, грані котрого легко трансформуються в просторі та часі, всесвіт, що постійно змінюється та саморозширюється.

Vendneio

Колектив виник в липні 2018-го як експеримент. Основним принципом роботи стала вільна імпровізація (без запланованої мелодичної теми та визначеного музичного стилю). Взаємодія з музикантами відбувається в реальному часі завдяки постійно «відкритим вухам».

З часом почали залучати авторські теми Та перетворювати у завершені твори. Важливою складовою є тексти: японська поезія Мацуо Басьо, вибрані хоку в українському перекладі Миколи Лукаша, Ірини Загладько. В роботі декілька віршів зі збірки верлібрів «Лемент і Легіт».

Склад учасників: Дарина Туріна — солістка, композиторка та авторка ідеї проекту — «Нарешті можу відтворювати музику, що давно звучить всередині». Олесь Кошлатий — клавішні, темагенератор — «Створення мелодій це спосіб позбутися зайвого нашарування у собі». Данило Чушак — електроніка, саунд-дизайн, архитектор. Виконавців об’єднує бажання вільного пошуку свого звучання.

DivAdzhu

Презентація нового проекту засновника гурту [O] - Олександра Каспрова та оперної вокалістки Інни Джумаєвої - DivAdzhu відбудеться у годину прем'єр на «Ночі поезії та музики».

Проект DivAdzhu несе в собі комплекс музичних направлень та інтенції  внутрішньої краси. Академічні лінії в інструментальних та вокальних партіях  в поєднанні з електронною музикою дають нове звучання українській музиці.

Цьогоріч за підтримки Українського культурного фонду вхід на Ніч поезії та музики non-stop вільний для всіх охочих.

Нагадаємо, торік Ніч поезії та музики non-stop відвідало понад 800 людей. 

Текст - Ольга Ярова