Видавництво Pabulum: " Через десять років бачимо себе найкращим українським видавництвом в ніші нон-фікшн "

Видавництво Pabulum: " Через десять років бачимо себе найкращим українським видавництвом в ніші нон-фікшн "
Форум видавців розпочинає серію інтерв’ю із молодими видавництвами! Про те, як вдається таким  книговидавцям реалізовувати успішні проекти та видання розповіли засновники видавництва  "Pabulum" Ірина Осадчук та Дмитро Стретович. Видавництво  було засноване 2016 року.  Своєю нішею молоді видавці обрали популярний сьогодні жанр нон-фікшн, а їхня мета – стати найкращим видавництвом в цій сфері в Україні. Якими успіхами за два роки роботи може похвалитися видавництво «Pabulum», які книги стали найуспішнішими серед видань та що планується видати у 2018 році читайте у  інтерв’ю!

Чому своєю нішею на книжковому ринку ви обрали саме нон-фікшн?

По-перше, ми самі любимо цей жанр, і коли засновуєш видавництво, то хочеться видавати те, що самому цікаво. По-друге, ніша нон-фікшн динамічно розвивається і наразі не є заповненою на українському ринку. А якщо говорити про нон-фікшн для творчого розвитку, то таких книжок зовсім мало.

З чим, на Ваш погляд, пов’язана така велика популярність жанру нон-фікшн на книжковому ринку?

Загалом цей жанр вже кілька десятирічь популярний в світі, до нас лише дійшла ця тенденція. Популярність жанру цілком логічна  – сьогодні люди хочуть отримувати не лише естетичну насолоду від книжок, а й практичну користь. Хороша нон-фікшн книжка завжди дає корисну інформацію, щось нове для загального розвитку.

Яку мету Ви ставите перед собою як видавці?

Хочемо допомагати нашим читачам вчитися і розвиватись. Також хочемо розвивати саме український нон-фікшн та наших авторів. Тому робимо акцент не на перекладах (хоча вони теж є, але складають 30 % видань), а на власному «виробництві».

Однією із ніш, яку Ви активно заповнюєте на книжковому ринку, є книги із творчого письма. На скільки, на Ваш погляд, такі книги є затребуваними сьогодні і яку популярність отримали ваші видання такого типу?

Тема дуже затребувана, а українських книжок на тему письменницької майстерності (і дотичні теми) майже немає. Тому все, що ми видаємо про те «як писати» має хороші продажі. При тому, що ми ще дуже молоде і мале видавництво, не маємо сформованого кола читачів, широкої дистрибуції, але навіть за таких розкладів книги добре «йдуть». Наприклад, сукупний наклад «Як писали класики» вже 6 тис. прим. Уже рік книжка стабільно продається, і виглядає так, що додаткові наклади ще будуть. Воркбук «Пиши сильно» вийшов чотири місяці назад, вже закінчується наклад 4 тис. прим., і також будуть додаткові наклади. Для нас як для початківців у книжковому бізнесі це дуже непогані наклади для початку.

Якими є Ваші видавничі плани та пріоритети на найближчий час та яким бачите видавництво «Pabulum» через 10 років?

Найближчим часом будемо закріплюватись у темах, де вже про себе заявили. Наприклад, письменницька майстерність. І будемо рухатись у дотичні теми творчого розвитку. Нам цікаво відкривати нові теми, про які зовсім немає книжок в Україні. Наприклад, ми видали книжку про фотобізнес – не існує більше жодного видання не про те, як знімати, а як з цього побудувати успішне підприємництво. Ось такі нерозкриті теми ми шукаємо. Найближчі видання – «Простір речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою» авторства Тетяни Терен і Анни Липківської, «Як читати класиків» Ростислава Семківа. Через десять років бачимо себе найкращим українським видавництвом в ніші нон-фікшн!

Видавництво «Pabulum»: підсумки 2017 року

Лідери продажів:

«Як писали класики» Ростислав Семків – 6000 прим. «В очікуванні копірайтера / В ожидании копирайтера» Стаська Падалко – 4000 прим. «Пиши сильно» від Litosvita – 4000 прим.

Інші книги видавництва:

Invisible photo business – 2000 прим. Вміння бачити бізнес-процеси – 2000 прим. У пошуках добробуту – 2000 прим. Письмонавтика – 2000 прим. Машина, що змінила світ – 2000 прим.