Як автору захистити свої права в Інтернеті? – лекція на Львівському книжковому ярмарку

Як автору захистити свої права в Інтернеті? – лекція на Львівському книжковому ярмарку

18-го вересня у конференц-залі Палацу мистецтв відбулась публічна лекція  «Як стягнути компенсацію за порушення авторських прав на твори в Інтернеті?». Організатором заходу було видавництво «Навчальна книга – Богдан»

Своїм досвідом ділився з аудиторією відомий експерт у галузі інтелектуальної власності Володимир Коноваленко. У його доробку є 9 наукових книг та більше ніж 260 статей, присвячених темі авторського права. Окрім цього, юрист має десятки справ, виграних у судах і є розробником веб-сервісу «Он-лайн юрист для авторів і видавців». Ця платформа дозволяє конструювати  договори та проходити тести з авторського права.

Виступ правник почав із розповіді про недоліки чинного українського законодавства. Зокрема, він назвав 22 липня 2018 року «чорною неділею для захисту авторських прав». У цей день була ухвалена нова редакція закону, згідно з якою з’явилась ускладнена формула розрахунку компенсації за порушення. Лектор порадив публіці позиватись до суду тільки після скасування цієї зміни, що, за його інформацією, має статись незабаром.

У другій частині заходу Володимир Коноваленко пояснював, як підготуватись до різноманітних стадій судового процесу на прикладі власних справ. Юрист виділив такі етапи, як: підтвердження авторського права, фіксація порушення, збір доказів та пошук фінансування на ведення справи.

Правознавець також зазначив критерії, за якими слід вибирати захисника:

При виборі адвоката слід звернути увагу не тільки на наявність практичного досвіду захисту авторського права у суді, що має підтверджуватись судовими рішеннями, але і на наявність освіти у сфері інтелектуальної власності, що має підтверджуватись дипломом» – підкреслив Володимир Коноваленко

Наприкінці зустрічі експерт подякував усім присутнім і вказав джерела, до яких слід звернутись за більш детальною інформацією.

Текст - Іван Кислощук