Як написати хорошу non-fiction книгу? Розмова з Ростиславом Семківом
За статистикою, більшість книг на Форумі представляють жанр нон-фікшн. Ця тенденція зберігається щороку. Але з чого складається цей жанр? Які принципи його написання, та що притягує до нього все більше читачів? Власним досвідом на цю тему поділився Ростислав Семків, літературознавець та автор книг «Як писали класики» і «Як читали класики». Організатор: Pabulum.
Ростислав Семків - літературознавець, лектор, перекладач, директор видавництва «Смолоскип», доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія», член Комітету з Національної премії ім. Шевченка.
" Основним завданням цього жанру є зробити якусь ділянку знань більш прозорою та зрозумілою", - стверджує спікер. " Ми бачимо потребу українського читача у цьому, адже так історично склалось, що в Радянському Союзі як такої документалістики не було. Все піддавалось цензурі, а нон-фікшн потребує достовірності. Адже повернувшись до початків, фікшн – це поезія, а нон-фікшн – це історія, яка має показувати все як є".
Пишучи свої книги в цьому жанрі, автор виділив 8 правил нон-фікшина, які роблять його цікавим читачу та конструктивним самою тематикою книги.
- Сформулюйте ідею книги, що підсумовує Ваш досвід.
- У заголовку пообіцяйте отримання нового навику.
- Деталізуйте структуру. Гарвардське есе: вступ, тіло і висновок.
- Подбайте про інтригу в кожному розділі та підрозділі.
- Розказуйте історії: приклади додатково ілюструють досвід
- Пишіть провокативно (виклики, ламання стереотипів і т.д.)
- Пишіть яскраво ( вживайте метафори, порівняння, епітети, риторичні звертання та питання).
- Пишіть з гумором – це дасть можливість уникнути моралізаторства.