Агенти Книгоманії

Агенти Книгоманії

17 травня у книгарні «Книжковий лев» відбувся перший етап події ««АГЕНТИ КНИГОМАНІЇ» – створення медійного продукту для популяризації читання». Організатором події став Український інститут книги.

 Ще з перших хвилин стає зрозуміло, що відбуватиметься щось цікаве, адже організатори пропонують на мить уявити себе трирічною дитиною, заплющити очі та подумати про якусь тваринку, з якою присутні себе асоціюють. Юні книгомани, їхні батьки, вчителі і бібліотекарі – усі перевтілилися у  котиків, білочок, слоненяток та хом’ячків й разом сказали «Доброго ранку» «мовою тієї тваринки», яку обрали.

 «Книгомани» – дітки з різних областей України: Чернівецької, Запорізької, Волинської, Одеської, Вінницької… Хтось з них хоче бути письменником, хтось бачить себе у журналістиці, хтось мріє працювати в Інтернеті. Але їх усіх об’єднує одне – любов до книг.

 Співорганізатори конкурсу «Книгоманія» – творці сучасної української книги: Тетяна Стус – автор, літературний критик, редактор, засновниця проекту промоції дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги».  Юлія Лактіонова – письменниця, фахівчиня відділу комунікацій, директорка видавництва «Nebo BookLab Publishing». Марія Артеменко – , письменниця, промоціонерка «BaraBooka».

  Організаторки зазначають, що для того, аби кожен із присутніх став офіційним «таємним книгоманом», діти здолали свій особливий шлях і набули цінний досвід. Відповісти на запитання «Як користуватися цим досвідом?» та «Що з нього можна створити?» і є метою цієї події.

 Популяризувати читання книги серед підлітків – справа не проста. Найпереконливіший метод: коли підліток говорить до підлітка. Тому для створення медійного продукту, «книгоманів» поділили на п’ять команд. За 1,5 дні їм потрібно створити Інстаграм/Фейсбук-сторінку для промоції читання та наповнити її контентом. Упродовж 15-и хвилин діти придумували назву своєї сторінки (адже назва відповідає за настрій всього ресурсу); визначали концепцію, тобто спрямування, (яку тему вони хочуть обрати: розповідь про письменників, ілюстраторів, підліткові книги, конкретний жанр (фентезі чи нон-фікшн)) та формат (фотографії книг, рецензії на твори, відео, інтерв’ю).

Загалом на одній сторінці має бути 15 публікацій, обов’язково з хештегами. Оскільки один медіапродукт створює кілька людей, то у кожного має бути своя функція.

Отож, команди сформовані: @book_love, @_m_o_v_i__, @boys_in_books_ua_, @read.and.enjoy, @Garden_books.
Вже завтра чекаємо на готові медіапродукти, а сьогодні усіма силами допомагаємо «таємним книгоманам», підписуючись на їхні Instagram-ресурси.

 
Текст - Анастасія Мигидюк
Фото - LUFA,
прес-служба Дитячого форуму - Фестивалю "Книгоманія"