Як взаємодіють кіно та література? Досвід вітчизняних творців

Як взаємодіють кіно та література? Досвід вітчизняних творців

19 вересня у кінотеатрі «Коперник» відбулась дискусія «Колообіг кіно і літератури в українському контексті. Досвід FILM.UA GROUP» Про взаємодію між різними видами мистецтва розповідали маркетинг-директор FILM.UA Group Поліна Толмачова, доцентка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Мирослава Прихода та режисерка Ольга Онишко.

Організатори підготували для публіки багато приємних сюрпризів. Щоправда оцінити їх могли лише з десяток людей, які прийшли. Вони першими побачили ексклюзивні кадри з фільму режисера «Захар Беркут», прем’єраний показ якого запланований на 10 жовтня.

Картина є екранізацією однойменної повісті Івана Франка. Її режисером виступив Атем Сеітаблаєв. Як розповіла Поліна Толмачова, команда «FILM.UA GROUP» хотіла розповісти світові історію української перемоги. Саме тому стрічку знімали англійською мовою і з залученням іноземних акторів. Головну роль зіграв американець Роберт Патрік, відомий вітчизняному глядачу за стрічкою «Термінатор 2:Судний день». 

Спікерка також додала, що на фільмі історія про Захара Беркута не закінчується. Видавництво «ArtHuss» вже випустило друком комікс приквел за мотивами повісті.

Друга частина заходу була присвячена фільму «Ціна правди». Картина є копродукцією Великої Британії, Польщі та України. Стрічка заснована на реальних подіях і розповідає про валлійського журналіста Гарета Джонсона. Він перший відкрив світові очі на правду про Голодомор, провівши під страхом смерті розслідування в радянській Україні. Відкриття Джонсона надихнули Джорджа Орвелла на написання роману «Колгосп тварин»

Більше про подробиці життя Гарета Джонсона публіка могла дізнатись від Мирослави Приходи, яка брала участь у виданні книги про нього. Дослідниця поділилась цікавим фактом, що журналіст має українське коріння. Його мама була гувернанткою у Юза – засновника Донецька. Окрім цього,Мирослава Прихода підкреслила значення діяльності Гарета Джонсона для журналістики в цілому.

«Тексти Гарета Джонсона має читати кожен хто є чи збирається бути журналістом» ­­– зазначила дослідниця.

Далі слово взяла  режесерка зі США  українського походження Ольга Онишко, яка розповіла чому сценаристка фільму «Ціна правди» американка Андрея Сердару Барбул зацікавилась темою Голодомору.

У фіналі між усіма присутніми розіграли примірник коміксу «Захар Беркут:Легенда».

Текст - Іван Кислощук