fbpx
Google Calendar
19 Вер

Презентація книги Романа Лехнюка «На порозі модерного світу: Українські консервативні середовища в Галичині в першій чверті ХХ століття»

Презентація | Тематичний напрямок: Тематичний кластер «Історія» 11:00 - 11:45 Львів, Михайла Драгоманова вулиця, 5 Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. Івана Франка, Головний читальний зал

Детальніше

У монографії проаналізовано три галицькі суспільно-політичні й культурно-інтелектуальні середовища, у діяльності яких у першій чверті ХХ ст. знаходила вияв українська консервативна думка – русофілів, християнських суспільників і Греко-католицької церкви. Їхній консерватизм мав передусім світоглядний характер – був не так цілісною ідеологією, як стилем мислення. Попри очевидну різноманітність форм і практик українського консерватизму в Галичині, історія цих середовищ проливає світло на численні дилеми, які виникали у зв’язку із суспільною модернізацією краю. І далеко не всі уявлення, які з’явилися тоді, на порозі модерного світу, пройшли випробування часом. У книжці можна знайти чимало влучних спостережень про політичну культуру Галичини. До розмірковувань заохочуватимуть також наведені паралелі з історії польських, чеських, словенських і українських (наддніпрянських) консерваторів.

Організатор

Учасники

×