Архиєпископ Ігор Ісіченко презентував на 25 BookForum книжку «Ми просто йшли... Спогади»

Архиєпископ Ігор Ісіченко презентував на 25 BookForum книжку «Ми просто йшли... Спогади»
19 вересня на 25 BookForum відбулась презентація книги Архиєпископа Ігоря Ісіченка «Ми просто йшли... Спогади».  Професор Харківського університету ім. Каразіна та відомий дослідник давньої української літератури у своїй книзі описав спогади про власне життя, проводячи паралель з  суспільним і церковним життям України в кінці ХХ – початку ХХІ ст. Організувало подію видавництво АКТА. - Коли в людини накопичується цікавий та унікальний досвід, то варто ним поділитись, – так розпочав презентацію своєї книги-спогаду Архієпископ Ігор Ісіченко. Зі слів автора, саме події його життя стали поштовхом до написання книги «Ми просто йшли... Спогади», у якій він спробував проаналізувати історію української церкви та спрогнозувати її розвиток.
Я викладаю з 1981 року і бачу цю разючу зміну поколінь студентів, що з одного не може не радувати, проте також показує мені хвилюючі тенденції, - продовжує автор. - Сучасна молодь не може адекватно оцінити досвід попередніх поколінь, їх боротьбу та цілі. Саме це спричиняє повторення помилок і застій в змінах суспільства.
Архієпископ описав важливу роль релігії для української держави не лише опираючись на власний досвід, але й підкреслюючи вічний пошук віри українцями попри державні заборони. Також він зазначив, що релігія певний час була чимось небезпечним, що і спричинило її збереження в родинних традиціях.
Дозована інформація стимулювала пошук – як віри, так і себе, - стверджує Архиєпископ. - Якщо не живити віру, то вона згасне. Сучасна молодь все частіше трактує себе атеїстами. В цьому частково винна церква, яка часом занадто входить в бюрократичну систему. Основна думка моєї книги - нам потрібен діалог, формування якого повністю лягає на наші плечі. Це нелегкий шлях, проте він нам дуже потрібен.  
Фото - Катерина Бадан, прес-центр 25 Book Forum Автор - Наталія Філімонюк, прес-центр 25 Book Forum