Куди йти на 26 BookForum, якщо мене звуть Олександр(а)

Куди йти на 26 BookForum, якщо мене звуть Олександр(а)

26 BookForum — фестиваль для всіх небайдужих до книги. Програма включає понад 700 подій, з яких кожен і кожна можуть скласти персональне меню на будь-який смак. Ми зібрали 6 подій для тих, кого звуть Олександр(а), за участі їхніх тезок. Підбірка варта уваги, навіть якщо у вас інше ім'я.

Ірванець та інші Олександри укрліту

Чи можна зробити ім'я в українській поезії, якщо твоє ім'я — одне з найпоширеніших у світі? Відповіді шукайте на читаннях у Культурно-мистецькому центрі «Дзиґа». Олександра Гонтар, Олександр Шумілін, Олександр Корж та Олександр Мимрук на чолі з Олександром Ірванцем читатимуть вірші, а не-Олександри, ставши між ними, зможуть замовляти бажання. Проґавити таку нагоду було би помилкою. 

Невдячна свиня

Олександри талановиті і працьовиті. Не стверджуємо про усіх, однак ймовірність, що у людини з цим ім'ям є такі риси — щонайменше 50 відсотків. Наприклад, Олександру Гонтар знають не лише як поетку, а й як журналістку і співведучу Майкла Щура на проекті #@)₴?$0. На 26 BookForum маєте нагоду познайомитися із ще однією її роллю — перекладачки. Олександра переклала на українську книжку Банді Шолтеса  «Невдячна свиня, або мене немає вдома». Приходьте на презентацію у готелі «Жорж».   

Так, але

Літкритик Сашко Бойченко має насичену програму на 26 BookForum. Одна з подій — публічна розмова з Тарасом Прохаськом. Олександр модеруватиме презентацію його нової прозової книжки «Так, але» у кінотеатрі «Коперник». Якщо у вас поки немає планів на суботу, 21 вересня, то вже є. 

Жіноче лідерство в культурі

Директорка Українського інституту книги, президентка ГО «Форум видавців» Олександра Коваль на 26 BookForum разом з Іриною Подоляк, Ларисою Денисенко, Іриною Славінською, Олесею Островською-Лютою тв Еліф Батуман візьме участь у подіумній дискусії «Жіночі  обличчя лідерства в культурі». Подія входить до тематичного кластера «Жінка в темі». Дискусія відбудеться 19 вересня.  

Добро і ЗНО. Майстер-клас Олександра Авраменка

Мовознавець, дослідник та популяризатор української мови Олександр Авраменко представить нові посібники з української мови і літератури для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Автор проведе майстер-клас для охочих успішно здати ЗНО. Особливо актуально для старшокласників і тим, у кого забагато вільного часу і любові до тестів.  

Нова збірка Олега Сенцова

Правозахисниця Олександра Матвійчук разом з Риммою Зюбіною, Сергієм Жаданом, Андрієм Курковим, Тетяною Терен та Мар'яною Савкою проведуть презентують книжку «Маркетер» — нову збірку Олега Сенцова, написаної в ув'язненні. Це друга частина автобіографічної трилогії автора. Прем'єрна презентація відбудеться 22 вересня. 

Події з цієї підбірки варто відвідати, навіть якщо вас звати по-іншому, або ж оберіть власні з програми 26 BookForum. 

26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду. 

Організатор – Громадська організація «Форум видавців». Співорганізатори:
ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.  

Текст - Ольга Ярова