Майстер-клас: «Як писати книжку: секретами письмонавтики діляться Таня Стус і Марія Артеменко»

Майстер-клас: «Як писати книжку: секретами письмонавтики діляться Таня Стус і Марія Артеменко»

17 травня у рамках Дитячого форуму — Фестивалю «Книгоманія» відбувся майстер-клас: «Як писати книжку: секретами письмонавтики діляться Таня Стус і Марія Артеменко».

Охочих послухати авторку книги «Письмонавтика» зібралося чимало. Діти із захопленням слухали Тетяну Стус, Марію Артеменко та Галину Ткачук, яка також була присутня.

Письменниці запропонували відвідувачам фестивалю зіграти у гру: пані Галина казала перший рядок вірша, а дітям потрібно було його продовжити. За гарне продовження, вони отримували листівку. Дітям дуже сподобалася ця гра і один із її переможців, Богдан поділився своїми враженнями: «Мені дуже подобається фестиваль. Приїхав сюди вперше із Буська. Все дуже добре організовано, всі привітні та чуйні. Радий, що потрапив сюди».

Пані Тетяна Стус також розповіла про цьогорічний Дитячий форум — Фестиваль «Книгоманія» та про свою книжку «Письмонавтика»: «Сьогоднішній ранок нашої команди «Українського інституту книги» розпочався із дивовижної, фантастичної, натхненної зустрічі із переможцями «Книгоманії». В книгарні «Книжковий Лев» ми давали домашнє завдання для книгоманів: створити медійний продукт, який буде спонукати до читання. Основне наше завдання і ми дуже віримо в це: спонукати читати підлітків книжки, найбільше зможуть тільки підлітки. Ми, учасниці цього проекту: Юля Лактіонова, Марія Артеменко, Галина Ткачук та я, ми настільки захоплені цими дітьми, які приїхали з різних областей України і тим, наскільки вони активно долучалися до нашого сьогоднішнього завдання. Сьогодні був перший етап, завтра буде другий, і ми сподіваємося, що впродовж багатьох місяців та років триватиме третій етап. Отже, завдання полягало в тому, що підлітки мають створити сторінку в Instagram чи Facebook і назбирати на фестивалі матеріали для заповнення цієї сторінки. І от за цей час, поки тривала ця вступна частинка, підлітки вигадали вже надзвичайно класні концепції цих сторінок в соцмережах. Вже навіть встигли взяти інтерв’ю, а зараз ходять по форуму, фотографують письменників, те, що відбувається навколо і от скоро ми дізнаємося про цих супер-блогерів і, можливо, вони придумають щось нове, ніж те, що придумали для спонукання до читання дорослі фахівці. Сьогодні було заохочення відвідувачів фестивалю, залучення їх до створення своєї історії, а також трішки потренуватися у створенні поезії. Ми поговорили трішки про прозу, про історію, а також придумували рими. До цього долучилася професіонал у своїй справі Галя Ткачук. Також мене дуже втішила кількість дітей, їхня активність  і це дуже круто. Оскільки я не перший рік приїжджаю на «Книгоманію», то бачу як з року в рік активність стає все більше і це не може не тішити.»