У 2020 «Форум видавців» номінує двох авторок у базу проекту Versopolis

У 2020 «Форум видавців» номінує двох авторок у базу проекту Versopolis

Versopolis — це європейська поетична платформа, яка створює нові можливості для європейських поетів, що розвиваються, і підтримується програмою Європейської комісії «Творча Європа».

Цьогоріч ГО «Форум видавців» номінує двох авторок у базу проекту: Ірину Цілик та Ольгу Поворозник.

Ірина Цілик — українська кінорежисерка, письменниця, авторка поетичних і прозових творів. Членкиня Українського ПЕН.

Авторка кількох збірок поезії, прози та дитячих видань. Учасниця численних літературних фестивалів і культурних заходів («Poesiefestival Berlin» 2017, Віденський книжковий ярмарок 2017, «Лейпцизький книжковий ярмарок» 2017, «Франкфуртський книжковий ярмарок» 2016, «Lyrik für Alle» (конференція Babelsprech, Зальцбург 2016), «Meridian Czernowitz» 2015—2016, Вільнюський книжковий ярмарок 2016, «Місяць авторських читань» (Чехія, Словаччина 2016), «Премія Вілениці» (Словенія 2008) та інш). 

Окремі твори перекладалися німецькою, англійською, польською, французькою, чеською, литовською, румунською, каталанською мовами.

Окрім фахової та літературної діяльності, співпрацює також з різними українськими виконавцями і музичними гуртами як поетка-пісенниця. Авторка слів пісні «Повертайся живим» (у виконанні гуртів «Сестри Тельнюк» та «Коzак System»).

Ольга Поворозник — українська кінорежисерка, поетка, художниця.

Була організатором різноманітних культурних заходів, серед яких: поетичні вечори «Мамадея» (Львів), україно-грузинські поетичні читання (Тбілісі), літературні читання за участі незрячих поетів (Львів), фестиваль Нью-Йоркської Групи у Львові «Велике Повернення» (Львів), кіно-покази у Гантері та Чикаго.

2014 року разом з Олександром Фразе-Фразенком заснувала продакшн-студію OFF Laboratory, яка спеціалізується на виготовленні фільмів у сфері культури. 2015 року – працює над своїм першим повнометражним документальним фільмом «Я бачу», прем'єра якого відбулась в Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку. 2016 року захистила диплом магістра у Львівській Бізнес Школі УКУ на тему «Продакшн-студія OFF Laboratory: Інновативний підхід у творенні культурного продукту».

Якщо Ірину Цілик та Ольгу Поворозник відберуть із загальної бази Versopolis, то в межах участі у фестивалі вони матимуть можливість видати збірку, яка буде розповсюджена безкоштовно.

ГО «Форум видавців» стала членом Versopolis у грудні 2017 року. Ця престижна Всеєвропейська поетична платформа популяризує молоду поезію та об’єднує 23 фестивалі з 22 країн Європи. У базі платформи є понад 300 авторів.