У мережі опублікували тизер серіалу про українських класиків

У мережі опублікували тизер серіалу про українських класиків

«Плеяда» - історичний художній серіал про класиків української літератури, театру та діячів мистецтв.

https://www.youtube.com/watch?v=gZLdqVR5X4Q

«Одного разу в Києві, взимку, а може й навесні 1888 року, в будинку на Рейтарській, де мешкав відомий вже тоді композитор Микола Лисенко, вкотре зібралася українська творча інтелігенція: юна Лариса Косач, Максим Славінський, Михайло та Ольга Косачі, Людмила Старицька, Олена Пчілка та Михайло Старицький.

Це було звичайною справою: молодь навчалася у своїх видатних наставників всьому, починаючи від уроків музики до іноземних мов та основ драматургії. Це був по суті такий собі «доморощений інститут», де переважно і здобула освіту, наприклад, Леся Українка.

Але, незважаючи на «доморощеність», якість тієї освіти можна оцінити по літературному буму, який розпочався в Україні з діяльності ПЛЕЯДИ. Той літературний гурток народив для України її класиків та в решті-решт створив основу української літератури і мистецтв.

Світлина - офіційна сторінка серіалу у Facebook

Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник, Ольга Кобилянська зробили українську мову сучасною і модною, літературу – потужною, якісною і високопрофесійною, Микола Лисенко і Михайло Старицький винесли її на сцену - і всі вони разом довели, що українська мова має право на існування в культурному, інтелігентському середовищі, що література українська може бути не менш захопливою і впливовою, ніж європейська, і що українці є самостійною, освіченою і талановитою нацією, що не хоче розчинитися в імперіях. І це була Перша Культурна Революція в Україні».

Режисер серіалу - Тарас Дронь, авторка ідеї та сценаристка - Наталія Яковлева, оператор - Юрій Король.

За процесом зйомок серіалу всі охочі можуть стежити за офіційній сторінці проекту у Facebook - https://www.facebook.com/pleyada.serial/.

Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

Львівський книжковий ярмарок «Форум видавців»
15-19 вересня 2021 р