Ці історії переносять у Карпати і в Різдво, як машина щастя. Адже саме там щастя було найоднозначнішим — у карпатському дитинстві Ярослави Терлецької і Галини Петросаняк. Тут органічно сплітаються казкові сюжети, гуцульський дух і старовинні коляди.
Ця книжка зігріє душу і дітей, і дорослих.
Відгуки:
Різдвяний янгол. Видавництво: @discursus_publishing
Неймовірні оповідки, котрі переносять у засніжені Карпати. Де у слоїчку смачне сливове варення, десь у спіжарні сховалась смачна чукуляда, а у дзбанку парує яблучний вар. Маленькі коляднички з бомбалясиками на шапочках та присипані пудрою ґофри.
~~~
•Нам усім потрібна втеча у дитинство...Нехай і сторінками книги. Це дуже зворушливі історії, які торкають серце і не залишають місця байдужості. Перед святами безліч приємних турбот, але засніжений ліхтар кидає світло і на болючі рани, які в кожного свої.
З великим трепетом читала оповідку «Дивовижна риба». Бо воно близьке. І добре пригадуються мені дні, коли кидала сірнички у шкатулку і лічила дні до приїзду близької людини. Її відсутність не давала змоги у повній мірі відчути всю радість свят, дитячих успіхів та бажання поділитись чимось гірким.
«У Марічки під подушкою лежать усі мамині листи, два живі повідомлення щороку: одне на Великдень і одне на Різдво. Шість листів із барвистими поштовими марками - це її скарб. В одному з них є кілька висохлих стебел лаванди. Від них віє теплом, а також незнаним, дивним, далеким. У Карпатах чогось схожого не росте. В іншому - світлина молодої жінки, яка стоїть біля фонтана в жовтогарячому казковому місті з дахами із червонавої черепиці...»
Моя оцінка: 10 з 10 і рекомендую читати дітям. Тут є санчата, щедрівки, вареники з масною поливкою, бринза та козяче молоко. Тут є любов, співпереживання, відчай, підтримка й емпатія. Все це сховано під сніговими завіями та гілочками ялини. Той святковий настрій, якого всім трохи бракує і який перестав залежати від шампанського та гірлянди.
@Regran_ed from @books.tiana
***
"Різдвяний янгол" - приклад зразкової збірки короткої різдвяної прози, де прості сюжети фактично повністю занурюються у густий насичений художній текст.
.
Що важливо - тут немає притянутості за вуха, щоб певне оповідання штучно втиснути у збірку. Кожен текст самодостатній, добре написаний. Іноді важко здогадатися, про яку епоху мова - бо описи побуту та життя карпатських сіл видаються позбавленими відбитку часу.
.
Фактично всі герої оповідок - діти, що додає текстам певної ностальгії та простоти. Не виключено, що якісь персонажі списані з дитинства самих авторок.
.
Як і належить розповідям про Карпати - тут є трохи містики, і чортиків, і янголів; а не лише побут, звичаї чи повір'я.
.
Ці зимові оповідки з Карпат - якісні українські тексти на різдвяну тематику, що справді налаштовують на ту особливу атмосферу, передають контраст морозної зими та домашнього тепла. А ще збагатять вас лексично.
Христина Содомора
Видавництво Discursus було засноване у 2013 році. Ми видаємо художню літературу для дорослих і дітей, трохи гуманітаристики і нонфікшину. Але основна наша лінія – книжки про гуцулів і Гуцульщину.