Концепт передання у російській православній неопатристичній думці

  • Видавництво: Дух і літера
  • Автор: Саблон Лейва Едуард
  • Мова видання: Українська мова
  • Рік видання: 2022
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 192

Анотація

Книга протестантського дослідника Е. А. Саблона Лейви присвячена проблемі передання в православній неопатристичній думці ХХ ст. У ній автор аналізує особливості розвитку й трансформації вчення про передання за працями видатних православних богословів ХХ ст. і отців так званого «неопатристичного синтезу» — прот. Георгія Флоровського і В. М. Лосського. Унікальність цієї книги полягає в тому, що в ній уперше комплексно проаналізовано неопатристичне розуміння концепту передання цими мислителями з урахуванням інтелектуального клімату, що існував у той час, а також тієї критики, яку згодом зустріли їхні версії «синтезу». Хоч цю книгу написав протестантський автор, він оцінює їхній внесок в концептуалізацію передання, спираючись на православні джерела. При цьому він відзначає не тільки слабкі боки неопатристичної концепції передання, але і її сильні сторони, які можуть бути повчальними й для представників інших християнських традицій.

Ця праця буде цікавою як для дослідників російської релігійно-філософської думки XIX — XX ст. і неопатристики, так і для тих православних християн, які цікавляться питанням передання. Крім того, вона може послужити імпульсом до переосмислення власних традицій, авторитетів і джерел богослов’я читачами, котрі представляють інші християнські конфесії.

Про видавництво «Дух і літера»

Видавництво друкує твори гуманітарної класики зарубіжних і вітчизняних авторів з філософії, соціології, історії, політології, економіки, культурології, богослов’я, юдаїки тощо, а також видає гуманітарний часопис «Дух і літера».