Михайло Андрієнко: Повернення

  • Видавництво: Родовід
  • Мова видання: Українська мова
  • Рік видання: 2020
  • Обкладинка: тверда

Анотація

Це каталог виставки, що має відкритися в Українському Інституті Модерного Мистецтва (УІММ) в 2020. Кураторка – Адріяна Кочман.

Каталог виставки, підготовлений УІММ та видавництвом РОДОВІД, виходить двома мовами – англійською й українською, включає понад 90 репродукцій, біографію та авторський текст дослідниць мистецтва Адріяни Кочман та Віти Сусак.

Михайло Андрієнко-Нечитайло народився в Одесі за одними джерелами, за іншими – в Херсоні, вчився в Херсоні і Санкт-Петербурзі, працював у Бухаресті, Кишиневі, Аккермані, Празі. З дитинства мріяв жити в Парижі, і 1923 року ця мрія здійснилася. У квартирі на вулиці Вожирар Андрієнко провів більшу частину свого життя. Вугільні замальовки з серії «Зникаючий Париж» показують місто таким, яким бачив його мистець.

У 1920-ті роки він переважно займається театральним дизайном; у 30-ті виставляється в Парижі, Берліні, Лондоні та Львові; під час війни переховує від нацистів свою дружину, єврейку Ріклу Візанську; у 50-ті багато подорожує і знову повертається до абстракції у своєму живописі; у 60-ті публікує перші літературні твори — повісті «Миші», «Перехрестя».

15 картин модерніста Андрієнка з Львівського музею були знищені в радянські часи як формальні й абстракті. На щастя, чимало його творів зберегіються в музейних та приватних збірках Франції, США та інших країн. Велику колекціяю творів мистця зібрали Олександра та Андрій Ільків, лікарі з Чикаґо.

Каталог виставки МИХАЙЛО АНДРІЄНКО: ПОВЕРНЕННЯ найповніша презентація чільного представника українського модернізму в Україні та США.

Про видавництво «Родовід»

Видання мистецьких альбомів, каталогів і досліджень з історії культури України.