Стартує голосування за 30 знакових книжок Нашої Незалежності

Стартує голосування за 30 знакових книжок Нашої Незалежності

Сьогодні на 28 Міжнародний BookForum о 15:00 відбулась урочиста презентація проєкту «30 знакових книжок нашої незалежності». Це один з наймасштабніших в Україні онлайн проєктів, присвячений видатним літературним творам і виданням, що побачили світ з 1991 по 2021 роки.


Організатори закликають долучитись до голосування, щоб разом створити унікальний список видань, що вплинули на формування та розвиток нашої країни та її громадян.


З 15 вересня до 15 жовтня на сайті проєкту «30 знакових книжок Нашої Незалежності» серед списку зі 100 видань, сформованого експертами книговидавничої галузі, літературознавцями, перекладачами, істориками літератури, можна проголосувати за книжку, що, саме на вашу думку, викликала суспільний резонанс, висвітлила важливі історичні події, повернула забутих персоналій, сприяла створенню національної ідентичності і становленню Незалежності нашої держави. 


З видань, що представлятимуть як художню, так і науково-популярну літературу, за підсумками отриманої ними кількості голосів сформують фінальний список з 30 книжок. Результати всеукраїнського онлайн голосування будуть оголошені наприкінці жовтня. 


«30 знакових книжок Нашої Незалежності» дозволить зібрати ті історії, що фактично і є віддзеркаленням нашої Незалежності. Це люди, події та переломні моменти, які мали безпосередній вплив на боротьбу за свободу і гучно заявили про Україну світові. Наша література сильна та самобутня. Як класична, так і сучасна, з новими формами та рішеннями, і з наслідуванням кращих традицій геніїв пера минулого. Впевнений, ТОП-30 книг, за які проголосують українці, буде дійсно виключним», ‒ зауважив на презентації проєкту на 28 BookForum Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України. 


«Цим проєктом ми прагнемо нагадати про визначні книжки й про важливість читання як складової націєтворення. За тридцять років Незалежності українське книговидання зі справи пасіонаріїв перетворилось на цілком самостійну галузь. Наш проєкт ‒ це і можливість нагадати про тих, хто робив українську книжку видимою й самостійною, якісною й по-справжньому важливою. Сподіваємось, що якомога широка аудиторія українців долучиться до голосування, щоб разом ми обрали знакові книжки й оживили найвизначніші культурні надбання часів Незалежності», ‒ розповіла Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги. 


28 BookForum цього року представляє спецпроєкт «10 про 10. Спроба канону», куратор - письменник, культуролог, лауреат «Книги року» BBC (2014, 2015) Олександр Михед.


«Проєкт «10 про 10. Спроба канону» – це кураторський виклик, моя відповідь на пропозицію 28 Львівського Міжнародного BookForum подумати про десять важливих книжок, без яких, на мою думку, неможливо уявити українську літературу часів Незалежності. Та ще й вибрати їх необхідно із сотні, складеної експертами Українського інституту книги», - розповідає Олександр Михед.


Програма 28 BookForum налічує 160 подій, понад 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу.  


Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.


28 Львівський міжнародний BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись із думкою авторів.