5 книг, щоб зрозуміти спецпроєкт «Фантастика»

5 книг, щоб зрозуміти спецпроєкт «Фантастика»

Попри начебто відірваність від «реального життя», наукова фантастика і фентезі у своїх кращих взірцях працюють як потужний інструмент із дослідження людської природи. Саме в науковій фантастиці тема взаємин із «чужими» стала однією з базових. Фантастика допомогає зробити й наступний крок: визначивши відмінності, побачити спільне і прокласти шлях до порозуміння. У підбірці є 5 книг, які допоможуть зрозуміти спецпроєкт «Фантастика» на 27 BookForum.

Закоłот. Невимовні культи

Далеке майбутнє. Нова Імперія — об’єднане людство Землі, Місяця та Марсу — веде жорстоку боротьбу за власне існування. Її супротивники — потойбічні істоти з інших шарів Мультиверсу, її провідник — звільнений бог Ґаґантоа, що з прадавніх часів перебував у полоні на Землі. Бунтівним богом людству даровані технології міжпланетного сполучення, квантового обчислення та розподіленого інтелекту. Проте його вороги — то цивілізації істот з іншого простору-часу та Потойбічні боги. А також ті з людей, хто вважає обраний шлях хибним та руйнівним.

Одвічна дилема Людини — який шлях є істинним? Peromnia saecula saeculorum, світ без кінця — чи Bellum omnium contra omnes, війна без кінця? На материнському кораблі «Сінано» — найстарішому та найпотужнішому представнику Об’єднаного Флоту Імперії, спалахує заколот, кривавий та безжальний. Хто розпочав його, до чого він призведе, а головне — як пов’язаний із подіями тисячолітньої давнини, що вже стали наріжним каменем історії людства?

Володимир Кузнєцов — письменник, музикант, інженер та гейм-дизайнер зі сходу України, відомий українському читачеві насамперед як автор, що працює у жанрах жахів та фентезі.

Рай 2070

«Рай 2070» —це антиутопія про суспільство споживання майбутнього, де транснаціональні корпорації через продажних політиків та ЗМІ перебудовують образ людини на свій лад. «Ідеальний гвинтик» тут вважає себе повністю вільним. Ідеологія споживацтва комерціалізує та вульгаризує навіть найбільш тендітні сфери життя: любов, родинне тепло, народження дітей (останніх тепер успішно друкує 3D-принтер). А сама людина продовжує «еволюцію»через вживлення імплантів, «тюнінгуючи» своє тіло на хвилі трансгуманізму.

Єдине, що заважає повному торжеству прогресу — це смерть. Утім, новий глобальний проект світової влади, що має назву «Рай 2070», обіцяє вирішити і це питання — дати людям вічне молоде життя... На фоні цих подій життя молодого хлопця на ім'я Джеймі, який є типовим представником такого суспільства, отримує несподіваний поворот.

Розповіді про пілота Піркса. Маєстат слова

Заголовний герой цього циклу науково-фантастичних оповідань Станіслава Лема хоч і є космічним пілотом, але, здається, міг би бути одним із нас. У Піркса немає жодного героїзму, він, як і ми, часто переживає через дрібниці, сумнівається, панікує.

Однак у критичні моменти завдяки інтелекту чи звичайному везінню йому вдається знаходити виходи із проблем. Ще й більш од того — пілот у кожній оповіді наче доводить, що людина завжди має шанс у протистоянні з безмежним і холодним космосом.

Оповістки з Меекханського прикордоння. Книга 1. Північ-Південь

Книга Роберта Вагнера «Оповістки з Меекханського прикордоння» відкриває цикл із чотирьох книг польського автора.

Далека зимна Північ, межа Меекханської імперії. Імперських чиновників тут рідко зустрінеш, лише Гірська Варта дбає про громадян. Шоста рота оберігає місцевих мешканців від грабіжників та ворожих племен, від дикої магії та від тих, хто спокусився забороненими ритуалами. Однак навіть Гірська Варта інколи стикається з неймовірним — і тоді їм лишається сподіватись тільки на власну зброю та на честь горця.

А на пустельному Півдні молодий воїн і неперевершений фехтувальник із таємничого племені іссарам наймається охоронцем до купця — і має обирати між коханням та власною честю. Його вибір уплине на долю людей та богів, а сам Йатех опиниться лицем до лиця із прадавньою історією та застарілою трагедією...

Жнець

У світі, де більше не існує ані хвороб, ані війн, ані страждань, можна померти лише в один спосіб: вас має наосліп обрати й убити («зібрати») жнець — професійний носій смерті. Таким чином людство контролює свою чисельність. Час до часу женці беруть собі учнів-підлітків, і цього разу вибір припав на Сітру й Рована. Тепер вони змушені змагатися між собою за статус женця, хоча жоден з них цього не прагне. Тому, хто стане женцем, доведеться «зібрати» другого.

Роман американського сучасного письменника Ніла Шустермана є першою частиною трилогії «Вигин коси».

27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.