5 подій благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання» на 25 Book Forum

5 подій благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання» на 25 Book Forum
Головна мета благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання» – створити платформу, на базі якої відбуватиметься діалог, покликаний актуалізувати соціально-культурні проблеми людей пенсійного віку, наповнити їхнє життя новими емоціями, а також просувати ідею важливості читання в будь-якому віці.
  1. Презентація листування Блаженнішого Любомира Гузара з матірю: книжка «Найдорожча матусю» (20 вересня, Палац Потоцьких, дзеркальна зала)
Блаженніший Любомир належав до тих нечисленних церковних діячів, чия медійна впізнаваність і навіть більше – моральний авторитет – виходили далеко за рамки його Церкви, і його слово багато важило не тільки для греко-католиків, а й для людей, далеких від релігії. Усім тим, хто зберіг добру пам’ять про Патріарха Любомира, і кому запали в серце його настанови, неодмінно буде цікавою книжка: листування Любомира Гузара з його матір’ю Ростиславою, яке охоплює (з перервами) період з 1975 до 1992 року. Усі ці роки (та й, мабуть, задовго до того, хоча листів за раніший період не віднайдено) о. Любомир Гузар щомісяця, а то й щотижня, якщо цьому не перешкоджали справи та роз’їзди, сідав писати листа, що починався тими самими словами: «Найдорожча мамусю!». Копії цих листів він зберігав у своєму особистому архіві, де вони заповнили кілька грубих папок. Це листування охоплює, серед іншого, період, коли відбувалися доленосні для України та Греко-Католицької Церкви події: вихід Церкви з підпілля, проголошення незалежності України, повернення Патріарха Мирослава-Івана Любачівського до Львова й розбудова церковних структур у рідному краї. Про всі ці події, як і про багатьох осіб, у них задіяних, у листуванні можна знайти цікаві й досить відверті коментарі.
  1. Творча зустріч з письменницьким подружжям Володимиром Лисом та Надією Гуменюк (21 вересня, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека)
Надія Гуменюк - українська поетеса, прозаїк, публіцист. Редактор відділу культури Волинської обласної газети «Віче». Авторка чотирьох десятків книжок поезії, прози та творів для дітей, а також радіоп’єс. Серед її літературних відзнак премії імені Лесі Українки, імені родини Косачів, імені Олександра Олеся, «Благовіст», «Звук павутинки» (імені Віктора Близнеця), імені Агатангела Кримського. Володимир Лис - український журналіст, драматург, письменник. Лауреат Першої Премії на республіканському конкурсі творів про молодь (за повість «Там, за порогом»), Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» (2000, 2001, 2003 роки), Людина року Волинського краю у номінації «Професіонал року» (2004).
  1. Презентація нового роману Андрія Кокотюхи «Темні таємниці» (21 вересня, Львівська обласна університетська бібліотека)
Піщане – селище з поганою славою. А все тому, що в його околицях вже давно зникають люди, і найчастіше – молоді. Одного разу поліція знаходить там само тіло 26-річного Євгена. Це шокує Ольгу, адже Євген був хлопцем її доньки Яни, з ним вона втекла з дому. Ольга відчуває, що донька в небезпеці, та поліція не квапиться шукати дівчину. Тому Ольга звертається до колишнього правоохоронця Вадима Чотара. Його вже давно цікавить те, що коїться поблизу Піщаного, особливо в зачиненому старому пансіонаті… Ольга і Вадим заглиблюються у пошуки Яни, але хтось навмисне збиває їх зі сліду. Той, хто боїться, що вони розкриють усі темні таємниці Піщаного… Андрій Кокотюха — український письменник, сценарист та журналіст.  Написав понад 60 книжок. У 2012 році отримав спеціальну відзнаку «За кращий історико-патріотичний твір» на «Коронації слова». Рукопис під назвою «Червоний» виданий книгою того ж року.
  1. Презентація нового роману Люко Дашвар «Ініціація» (22 вересня, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека)
Стара Костомарова не пам’ятає, як опинилася на тому забутому богом хуторі. «Чорні ріелтери» відібрали її квартиру, а жінку спровадили подалі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, він навіть вийшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було… Тим часом у Києві дівчина Меланія потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі — зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже інший сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який прохає про допомогу… От-от шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен з них — хоче він того чи ні — пройде свою ініціацію. Ініціацію на право вважати себе людиною…
  1. Творча зустріч з письменницею Світланою Талан (22 вересня, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека)
Світлана Талан пише романи у жанрі «реальні історії», які їй підказує саме життя. Усі твори на гостросоціальну тематику, незмінним залишається одне: головна героїня її книжок – жінка-українка, сильна духом, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою кохання: до чоловіка, до дітей, до батьківщини. У 2011 році її роман «Щастя тим, хто йде далі» став лауреатом на конкурсі «Коронація слова 2011» та отримав відзнаку від фонду Олени Пінчук Анти-СНІД «За найкращий роман на гостросоціальну тематику». На початку 2012 року роман був виданий під назвою «Коли ти поруч» у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» українською і за рік був проданий рекордний наклад: 80 тисяч примірників. Програма благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання».